FinExpert.e15.cz

ČESKÁ EXPORTNÍ BANKA: Proběhla Valná hromada ČEB

Představenstvo zvolilo L. Pokorného GŘ ČEB.

Valná hromada České exportní banky schválila v Praze dílčí změny stanov banky a navýšení zdrojů pro exportní financování. Po skončení valné hromady se konalo zasedání představenstva banky. Představenstvo vzalo na vědomí rozhodnutí Ing. Josefa Taubera, kterým se vzdal ke dni 11. 9. 2008 funkce generálního ředitele.

Generálním ředitelem banky zvolilo představenstvo s účinností od 12.9. 2008místopředsedu představenstva ing. Lubomíra Pokorného, MBA.

Životopis - Ing. Lubomír Pokorný, MBA

ČEB výsledky a trendy 1. – 8. 2008

Ing. Lubomír Pokorný, MBA

Absolvent Vysokého učení technického v Brně a Katz School of Business University of Pittsburgh. Po ukončení prvního studia pracoval ve strojírenství, kde prošel od základu celou stupnicí manažerských pozic. Osobně se zúčastnil výroby, vývozu a montáže řady investičních celků. Po absolvování studia strategie a korporátních financi v USA působí od roku 1993 v poradenských firmách McKinsey&Co., Egon Zehnder International a Deloitte & Touche. Jako manažer projektů v bankovnictví, finanční restrukturalizaci firem a zlepšeni konkurenceschopnosti národních ekonomik v řadě zemí. V r. 1998 se stává generálním ředitelem Unexu Uničov, odkud přechází na požadavek IFC a mezinárodního konsorcia věřitelských bank do představenstva Nove huti Ostrava. Zde vede jako finanční ředitel proces záchrany, ozdravení a následně úspěšné privatizace tohoto strojírenského komplexu. Poté spolupracuje s Deutsche Bank London, o jeho služby projevují zájem banky N.M Rotschild či HSBC. Do ČEB přichází po působení v Raiffeisen International, z pozice místopředsedy představenstva jedné z největších bank na Ukrajině - Raiffeisenbank Aval. Byl několik let presidentem klubu absolventů a členem správní rady CMC Business School, kde se aktivně podílel na přeměně této instituce a zahájení a rozvoji její spolupráce s University of Chicago a Thunderbird University při zavedení exkluzivních mezinárodních exekutivních MBA programů pro vrcholové manažery. Jazykové znalosti: angličtina, ruština, němčina, chorvatština, ukrajinština, srbština, polština, italština.

V ČEB od 2.6.2008 vykonává funkcimístopředsedy představenstva a náměstka generálního ředitele.

ČEB výsledky a trendy 1. – 8. 2008

Celkový objem smluv podepsaných na financování českého exportu a investic činí za prvních osm měsíců letošního roku 14,2 mld Kč, což umožňuje očekávat celoroční výsledek nejméně na úrovni roku 2007 tj. cca 20 miliard korun.

Na základě úspěšného kontraktu, zvolené technologie, způsobu financování i dosavadního průběhu výstavby elektrárny v Krasavinu kapacitou 60 MW, uzavřel stejný dodavatel nový kontrakt na dodávku paroplynové elektrárny pro Kurgan na západní Sibiři o celkovém výkonu 230 MW. Po několika letech financuje ČEB opět také velký českýinvestičníprojekt na Slovensku v oblasti výroby a zpracování oceli. Největší podíl úvěrů je určen na financování vývozů do Ruska (33%), Slovensko se nyní zařadí mezi Gruzii, Turecko a Čínu, které tvoří další významná teritoria (nad 6 %) v úvěrovém portfoliu banky.

Nově se ČEB hodlá zaměřit na výraznější a dynamičtější obsluhu segmentu malých a středních podniků, kterým dnes čerpají úvěry přes 1,1 miliardy Kč, tj. 4,8 % ze všech bankou poskytnutých. Česká exportní banka podepsala v červenci s EGAP dohodu, kterázjednodušuje a zrychluje proces posuzování obchodního případu a analýzy finanční a ekonomické situace těchto klientů. Klíčové však je, že právě segmentu malých a středních podniků bude určen nový produkt, který má brzy doplnit spektrum nabídky banky. Spolu s CzechTrade, ale také s HK ČR hledá ČEB stále více možností, jak nabídnout pomoc státu právě těmto firmám, které se na exportu podílejí 40 %.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená