FinExpert.e15.cz

ČESKÁ BANKOVNÍ ASOCIACE: Zvoleno nové prezidium asociace, prezidentem se opět stal Jiří Kunert

Na období tří let zvolilo volební shromáždění členů České bankovní asociace (ČBA) své prezidium, které jako nově konstituovaný nejvyšší výkonný orgán následně opětovně zvolilo za prezidenta Jiřího Kunerta a za viceprezidenta Laurenta Goutarda.

„Bankovnictví v České republice jde kupředu a je schopné zajistit alokaci zdrojů k podpoře rozvoje české ekonomiky, spotřeby obyvatelstva i akumulaci kapitálu," konstatoval Jiří Kunert a upozornil na skutečnost, že "bankovní sektor v celé Evropě prochází velice významným procesem integrace pravidel svého fungování, z čehož vyplývají nové úkoly nejen pro české zákonodárce a zainteresovaná ministerstva, ale také pro ČBA, která se tohoto procesu aktivně účastní."

V uplynulém období i do budoucna je pro ČBA klíčový její podíl na procesu implementace evropských norem do českého prostředí, a to jak pokud jde o ryze finanční legislativu, tak o sféru upravující celé podnikatelské prostředí. Mezi priority patří správné a standardní nastavení regulačních norem a pravidel, insolvenčního práva, předpisů pro kapitálový trh a rovněž nástrojů a institucí ochrany spotřebitele.

V oblasti samoregulace, a to na úrovni evropského bankovního sektoru, je jednou z klíčových otázek utváření Jednotné oblasti pro platby v eurech – SEPA a proto je ČBA aktivním členem Evropské platební rady. Mezi pilotní projekty - i v evropském srovnání - patří společné internetové stránky českých finančních asociací www.financnivzdelavani.cz, iniciované právě ze strany ČBA. Ta rovněž iniciovala vznik společného etického kodexu pro celý finanční trh.

Shromáždění členů se zúčastnil jako host guvernér ČNB Zdeněk Tůma a vyslovil se především
k otázce finanční stability a v tomto kontextu k probíhající konzultaci Evropské komise o potřebných nových krocích na úseku kapitálové přiměřenosti bank. Zdůraznil velmi dobrou stabilitu českého finančního sektoru a minimální dopad turbulencí na světových finančních trzích na české instituce.
V kontextu diskuze o ochraně spotřebitele na finančním trhu podtrhl význam finančního vzdělávání obyvatelstva.

Asociace má v současnosti 35 řádných a 3 přidružené členy. Reprezentuje 99% českého bankovního sektoru, který představuje téměř tři čtvrtiny celého finančního trhu v České republice.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená