FinExpert.e15.cz

Češi stále více utrácejí za sportovní potřeby, loni téměř 1300 Kč na domácnost

Praha, 15. srpna 2012

Češi stále více utrácejí za sportovní potřeby, a to i navzdory nepříznivému ekonomickému dění v posledních letech. Zatímco v roce 2010 na ně jedna domácnost vydala ročně v průměru asi 1130 Kč (45 eur), loni se částka vyšplhala na zhruba 1280 Kč (51 eur). Vyplývá to z mezinárodních studií Barometr Cetelem, které sledují chování spotřebitelů v osmi evropských zemích.

Růst zájmu o sportovní potřeby navíc pokračuje i v letošním roce. Potvrzuje to například inSPORTline.cz. „Zájem o sportovní potřeby stále roste. V poslední době se nám podařilo oslovit nemalé množství klientů, kteří si chtějí připlatit za vyšší standard,“ říká Pavel Cihlář, zástupce značky inSPORTline. V případě vyšších částek přitom lidé čím dál více využívají nákupu na splátky. „Téměř dvojnásobek klientů jsme získali pečlivě nastavenou, cílenou spoluprací s Cetelem doplněnou o odbornou práci našich prodejců,“ dodává Cihlář.

„Sport umožňuje lidem především v dnešní době ekonomické nejistoty uniknout od každodenních problémů a trávit relativně levně svůj volný čas,“ vysvětluje trend posledních let Ing. Tomáš Siegler, ředitel marketingu a komunikace společnosti Cetelem ČR, a.s.

V evropském měřítku vede v nákupu sportovního zboží dlouhodobě Francie, která s více než 9 miliardami eur představuje největší trh se sportovním zbožím ze sledovaných zemí. Loni francouzská domácnost utratila za sportovní potřeby v průměru 332 eur, což je o deset eur více než předchozí rok. V Česku představuje objem trhu sportovních potřeb v přepočtu zhruba 200 milionů eur.

Ačkoli objem investovaných prostředků na domácnost i v Česku narůstá, stále neinvestujeme do sportovních potřeb tolik, co většina sledovaných evropských zemí. Více než Češi utrácejí za sportovní potřeby i například krizí zmítaní Španělé, loni v průměru 195 eur na domácnost. V této souvislosti zaostáváme také za Itálií či Portugalskem, a to i v případě ekvivalentních příjmů. Méně než Češi investují do sportovních potřeb Slováci, loni v průměru 32 eur na domácnost.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená