FinExpert.e15.cz

Češi platí více přes internet, ve srovnání s Evropou jsou stále pozadu

 

České domácnosti začínají čím dál častěji platit přes internet. Zvyšuje se důvěra spotřebitelů v bezpečnost tohoto platebního kanálu, nabídka výrobků je na internetu rozmanitější a cena je často výrazně nižší než v klasických kamenných obchodech. To vyplývá z analýzy, kterou pro společnost Cetelem, člena mezinárodní bankovní skupiny BNP Paribas, zpracovala výzkumná společnost BIPE.

Spotřebitelé začali více důvěřovat internetu, a proto stoupl nejen počet on-line nákupů, ale zvýšila se i průměrná utracená částka. „Počet našich klientů, kteří používají virtuální kartu Cetelem, která je určena pro bezpečné platby na internetu, se zvýšil za poslední rok dvojnásobně; dokonce i počet nově aktivovaných virtuálních karet každým měsícem narůstá o desítky kusů,“ uvedl Ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem, a zároveň dodal: „To svědčí o tom, že Češi chtějí nakupovat levně, z pohodlí domova a bez zbytečných front u pokladen. Ve srovnání s ostatními Evropany jsou však Češi stále pod průměrem. Všichni obchodníci ale do tohoto prodejního kanálu vkládají velké naděje,“ řekl V. Horák. Tím, že si spotřebitelé zvykli častěji nakupovat on-line, rozšířila se i nabídka nabízených výrobků a služeb.

V minulosti se internetový nákupní košík Čechů omezoval jen na elektroniku, dnes už lze nakoupit i dovolenou, finanční produkty či potraviny. „Největší zájem je stále o domácí spotřebiče, výpočetní techniku, videohry a knihy. Jestliže si ale například 7 % všech Čechů dokáže představit, že bude potraviny místo v kamenných prodejnách nakupovat po internetu, již dnes to za hotovou věc považuje 57 % Britů,“ řekl V. Horák. Z výsledků mezinárodního průzkumu Barometr Cetelem 2010 také vyplynulo, že i nákupní záměry Čechů se v budoucnu budou ubírat stejným směrem. „Tomuto vývoji se musela přizpůsobit řada řetězců, které musely modifikovat své internetové stránky pro on-line prodej, kde mohou klienti nakoupit i na splátky,“ dodal V. Horák. Společnost Cetelem je navíc jedničkou v nákupech na splátky na internetu. Více na www.cetelem.cz

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená