FinExpert.e15.cz

Češi platí kartami Visa více než kdykoli v minulosti

Nejnovější výsledky, které dnes zveřejnila společnost Visa Europe, ukazují, že používání karet Visa v České republice v průběhu roku 2006 dynamicky rostlo.

Za dvanáct měsíců od září 2005 do září 2006 dosáhly výdaje českých držitelů karet Visa 12,3 miliardy EUR, což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 17,3 procenta a toto číslo jasně dokazuje, že zákazníci si ve stále větší míře uvědomují, jaké bezpečí a pohodlí nabízejí platby platební kartou. Navíc čeští spotřebitelé používají své karty daleko chytřeji, což se odráží v silném růstu transakcí u obchodníků.

Platební karty se čím dál rychleji stávají preferovanou metodou platby v obchodech nebo supermarketech – objem financí uhrazených prostřednictvím karet Visa u obchodníků vzrostl o plných 28,9 procenta a dosáhl celkového objemu 2,3 miliardy EUR za 12 měsíců k září 2006, přičemž počet transakcí u obchodníků se zvýšil o 28,8 procenta na 61 milionů transakcí.

Area Manager Visa Europe pro Českou republiku Jana Lvová k dosaženým výsledkům uvedla: „Lidé používají platebních karet k hrazení větších nákupů, ovšem stejně tak jimi platí předměty každodenní potřeby v obchodech, na benzinových stanicích a v restauracích. Češi se naučili platit lépe a efektivněji: vědí, že nemusejí stát ve frontě před bankomatem, když je mnohem snazší zaplatit kartou Visa přímo. Na úspěch dosažený v roce 2006 chceme navázat a nadále budeme úzce spolupracovat s našimi členskými bankami, abychom mohli svým klientům nabídnout ještě víc inovativních způsobů platby.“

„Rostoucí zájem českých spotřebitelů o platby platebními kartami za věci každodenní potřeby a služby ilustruje rovněž počet používaných karet Visa. Na sklonku září 2006 jsme registrovali 4,7 milionu používaných karet Visa, což představuje 17,7procentní nárůst proti roku 2005. Podobně celkový počet transakcí dosáhl ke konci září 2006 145 milionů, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 17,3 procenta.

Silný růst vykazuje i segment kreditních karet. Aktuálně je v České republice vydáno 525 000 kreditních karet Visa, což oproti předchozímu roku představuje významný nárůst o 46,7 procenta.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Visa kartami
xxx
25. 1. 2007, 06:19

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená