FinExpert.e15.cz

Češi nevědí, co jim nabízí platební karty

Praha, 22. července 2010

Většina Čechů vůbec netuší nebo nesleduje, jaké služby a výhody jim nabízejí jejich debetní a kreditní karty. Pouze každý osmý Čech tvrdí, že ví o výhodách spojených s jejich platební kartou a také tyto výhody využívá. Jde například o odměny za platby kartou nebo slevy u smluvních partnerů. Dalších doplňkových služeb, jako jsou cestovní a úrazové pojištění, pojištění proti zcizení karty a výběr z bankomatu zdarma, pak v rámci své karty využívá pouze 15 % respondentů. Vyplynulo to z exklusivního průzkumu GE Money Bank. Platební karty přitom dnes nabízejí třeba i služby osobního asistenta nebo přivolání rychlé pomoci v případě havárie v bytě.

„Podle výsledků průzkumu pouze každý osmý majitel platební karty využívá doplňkové služby, které mu banka ke kartě nabízí. Většina Čechů tyto služby nevyužívá a připravuje se tak o možnost ušetřit i několik tisíc korun ročně. Na základě našich zkušeností z jiných trhů však předpokládáme, že zájem o tyto služby v nejbližších letech poroste,“ řekl Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank. „Před letošním létem proto GE Money Bank pro držitele karet připravila novinky v podobě asistenčních služeb Complete Comfort, cestovního pojištění Komfort a pojištění zneužití debetní či kreditní karty Jistota,“ doplnil Viktor Houška.

Cestovní pojištění Komfort
Cestovní pojištění Komfort od GE Money Bank nabízí široké krytí s vysokým plněním léčebných výloh z důvodu onemocnění, ambulantních zákroků či hospitalizace. GE Money Bank zahrnula jako automatickou součást svého cestovního pojištění i krytí, která nejsou na trhu zcela běžná:
• Pojištění široké škály rekreačních, ale i rizikových zimních i letních sportů
• Pojištění zrušení letu, cesty, zájezdu
• Krytí škod na zavazadlech (včetně notebooku)
• Pojištění se automaticky vztahuje nejen na rodinné příslušníky, ale i na osoby blízké
• Pojištění bez omezení počtu výjezdů až na dobu 90 dnů na jednu cestu.

Unikátní součástí cestovního pojištění Komfort je i široké krytí extrémních sportů.

Asistenční služby Complete Comfort
Pojištění asistenčních služeb Complete Comfort se skládá ze dvou oblastí připojištění, a to Home a Lifestyle Assistance. Rychlou pomoc v domácnosti, například když dojde k havárii plynu, elektriky či vody, pokrývá soubor připojištění Home Assistance.

Lifestyle Assistance jsou služby osobního asistenta pro volný čas, které pomáhají klientům řešit každodenní události. Od objednání a doručení květin nebo dárků, rezervace oblíbené restaurace nebo vstupenek do kina, divadla, na koncert apod.

Pojišťění zneužití karty Jistota
Pojistný program Jistota od GE Money Bank nabízí 100% zabezpečení před nepříznivými následky zneužití platební karty v případě jejího odcizení nebo ztráty. Vztahuje se na všechny typy transakcí platební kartou od nákupů u obchodníka přes výběry z bankomatu, až po platby na internetu. Klienti mohou využít také bohatá doplňková krytí, která jsou automatickou součástí pojištění, v případě krádeže nebo ztráty osobních dokladů, klíčů, mobilního telefonu, dioptrických brýlí, multimediálního přehrávače a peněženky. Měsíční poplatek za pojištění zneužití platební karty Jistota od GE Money Bank je 15 korun.

bene+
bene+ je věrnostní program pro majitele platebních karet, který majitelům vrací peníze za každý nákup provedený u partnerů programu. GE Money Bank na konci každého měsíce připíše majitelům debetních karet částku od jednoho do pěti procent z hodnoty všech nákupů provedených debetní kartou u partnerů programu bene+. Více o službách a výhodách platebních karet najdete na www.benepluscz.

Výzkum pro GE Money Bank provedla v květnu 2010 na vzorku 1084 respondentů společnost STEM/MARK.
 

 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená