FinExpert.e15.cz

Cenu zdraví a bezpečného životního prostřední získal státní ústav

Ocenění si odnesla i Československá obchodní banka nebo město Havlíčkův Brod.

Při příležitosti Dne Země byl ve středu 18. 4. 2007 oficiálně završen 16. ročník soutěže Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí“ 2006. Vyhlášení výsledků soutěže, kterou každoročně vyhlašuje sdružení mezinárodních a českých firem Business Leaders Forum s cílem zviditelnit a ocenit organizace nebo společnosti, které svou činností přispívají k nejlepšímu měřitelnému zlepšení v místě svého působení, předcházel krátký seminář na téma závažnosti globálního oteplování. Prestižní ocenění převzal z rukou ministra životního prostředí Ústav chemických procesů Akademie věd České republiky za projekt Vývoj technologie pro recyklaci luminoforu z televizních obrazovek. Zvláštní ocenění si odneslo město Havlíčkův Brod, obecně prospěšná organizace České Švýcarsko a České ekologické manažerské centrum.

Zvítězila regenerace obrazovek

Vítězem 16. ročníku „Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí“ se stal Ústav chemických procesů Akademie věd České republiky za svůj projektu „Vývoj technologie pro recyklaci luminoforu z televizních obrazovek“. Technologie umožňuje regeneraci dvou velmi drahých prvků, které dosud končily spolu s luminoforem na skládkách jako toxický odpad. Separace prvků se provádí kapalinou extrakcí, kdy při vhodné volbě podmínek dojde k oddělení těchto prvků od všech doprovodných prvků.Tato převratná metoda je patentována v České republice a byla přihlášena k mezinárodní patentové ochraně.

Na druhém místě se umístila Československá obchodní banka s  projektem „Nové ústředí ČSOB ohleduplné k životnímu, pracovnímu i přírodnímu prostředí“.

Třetí místo obsadila  společnost JUWITAL s projektem „Nový organický přípravek – listové přírodní hnojivo“

Diplom za přínos k efektivnímu zlepšování životního prostředí byl udělen městu Havlíčkův Brod, které se aktivně snaží řešit problém nakládání s bioodpady

Diplom za dlouhodobý přínos k propagaci alternativních zdrojů si odneslo České ekologické manažerské centrum, které již desátým rokem vydává odborný časopis Alternativní zdroje. Jeho hlavním cílem je šířit mezi veřejností povědomí o obnovitelných zdrojích  a hlavně o nutnosti se na  tyto zdroje  a technologie co nejdříve začít orientovat. 

Posledním oceněným se stala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, a to za vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje. Tato společnost se snaží svojí činností napomoci změnit přístupy a myšlení jak jednotlivců, tak firem právě směrem k udržitelnému rozvoji.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená