FinExpert.e15.cz

Cenově zvýhodněné autopojištění pro „sezónní“ řidiče

Praha 13. září 2010

Mezi podzimní novinky DIRECT Pojišťovny patří také zvýhodněné autopojištění s územním krytím pouze pro ČR.

DIRECT Pojišťovna nabídne na podzim motoristům další novinky. Patří mezi ně nejen ode dneška nabízená unikátní služba AutoHELP, ale od října také zvýhodněné sezónní autopojištění nebo pojištění motorových vozidel s územním krytím pouze pro Českou republiku. Řidiči, kteří jezdí jen v sezóně nebo výhradně na území České republiky, tak mohou ušetřit 9 % z ceny povinného ručení a 13 % z ceny havarijního pojištění.

„Novinky jsme připravili na základě četných dotazů ze strany našich klientů, kteří podobné produkty vyžadovali. Jejich smyslem je umožnit cenové zvýhodnění těm klientům, kteří neužívají vozidlo celoročně nebo nejezdí vozidlem do zahraničí,“ uvádí Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny.

Sezónní autopojištění

Pokud klienti neprovozují své vozidlo v zimních měsících, mohou využít tzv. sezónní autopojištění. Sezóna je definována jako období začínající březnem a končící listopadem daného roku.

Sezónní povinné ručení

Na rozdíl od krátkodobého pojištění je klient pojištěn po celý rok a smlouva je standardně na konci pojistného období obnovována. Pokud však zaviní dopravní nehodu v období od začátku prosince do konce února, tedy v době, ve které, jak při sjednání pojištění deklaroval, vozidlo nepoužívá, bude na něm DIRECT Pojišťovna uplatňovat spoluúčast v maximální výši 20 000 Kč.

Sezónní havarijní pojištění

Pokud si klient uzavře cenově zvýhodněné sezónní havarijní pojištění, bude jeho vozidlo dle sjednaného balíčku celoročně pojištěno proti vandalismu, odcizení či živelním událostem. Riziko havárie však bude kryto jen po dobu stanovené sezóny.

Územní krytí Česká republika

V případě, že klient jezdí výhradně na území České republiky, může u DIRECT Pojišťovny uzavřít zvýhodněné autopojištění s územním krytím pouze pro ČR.

Takto zvýhodněné povinné ručení je samozřejmě platné pro všechny země uvedené na tzv. zelené kartě, pokud však klient zaviní dopravní nehodu mimo území ČR, bude na něm DIRECT Pojišťovna uplatňovat spoluúčast v maximální výši 20 000 Kč.

V případě sjednaného havarijního pojištění s omezeným územním krytím pouze pro ČR kryje DIRECT Pojišťovna riziko havárie jen na území Česka. Ostatní rizika, jako např. vandalismus, odcizení či živelní události jsou však samozřejmě kryta i v zahraničí.

 
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená