FinExpert.e15.cz

Cenová sonda: Akční nabídky obchodníků s elektronikou (15. týden)

I tento týden přinášíme pohled na nabídky významných prodejců elektroniky a domácích spotřebičů. Kromě cenových tipů nabízíme také výsledky výzkumu Elektro 2005 společností GfK Praha a Incoma Research. Jaké jsou tedy preference zákazníků a vývoj trhu?
Cenová sonda: Akční nabídky obchodníků s elektronikou (15. týden)

Specializované řetězce vs. hypermarkety

Hlavním nákupním místem elektroniky a domácích spotřebičů stále zůstávají specializované řetězce. Při výzkumu Elektro 2005 společností GfK Praha a Incoma Research byly nejčastěji jmenovány společnosti Datart, Electro World a Okay. Naopak klesá podíl malých nezávislých prodejen, které nejsou součástí žádné sítě. Téměř 80 % celkových výdajů domácností na tento sortiment se realizuje právě ve specializovaných prodejnách.

Podíl domácností nakupujících elektroniku v hypermarketech se pohybuje okolo pětiny dotázaných. Ještě menší zájem je v hypermarketech o tzv. velkou bílou techniku (ledničky, pračky apod.), kde podíl klesá pod 10 % ve prospěch specialistů a kuchyňských studií. Stále pokračuje mírný růst počtu zákazníků, kteří pro nákup využívají internet – v současnosti okolo 17 % dotázaných.

Do budoucna lze očekávat posílení pozice Electro Worldu, který plánuje otevřít několik prodejen i v menších městech než doposud. Naopak těžší bude pozice menších prodejců, jejichž konkurenty jsou stále více i hypermarkety pronikající do menších měst.

Která prodejna je nejlepší?

Z hlediska cenové úrovně spotřebitelé nejlépe hodnotí prodejny sítě Proton/Euronics, šíří sortimentu vyhrává Electro World. A kde jsou největší odborníci? Podle výsledků výzkumu v prodejnách K+B Expert. Kromě odbornosti personálu zde zákazníci oceňují ještě příjemné nákupní prostředí a dostupnost prodejen.

Při výběru konkrétní prodejny klademe důraz hned na několik faktorů. Pro třetinu zákazníků je velmi důležitý odborný personál a také dostupnost prodejny (33 resp. 32 %). Následují příznivé ceny a široká nabídka daného sortimentu (obojí 28 %). Až na pátém místě je kvalita nabízeného zboží (16 %).


Cenová sonda – elektronika a domácí spotřebiče (15. týden)

Pro tento týden je nabídka akčních cen ve specializovaných řetězcích prodejen s elektronikou velmi široká. Vaší pozornosti tentokrát doporučujeme zejména Electro World a Proton. Neznamená to však, že ostatní prodejci nemají co nabídnout, právě naopak. Do přehledu se nám několik dalších řetězců již nevešlo (např. Spáčil, Planeo nebo Emos). Výjimkou je společnost Datart, která pro tento týden akční nabídku nezveřejnila.

Následující ceny a tipy vychází z platných akčních nabídek jednotlivých prodejců a jsou uvedeny včetně DPH. Rádi bychom znali vaše názory – jak se vám líbí výběr prodejců, výrobků, jaké jsou vaše zkušenosti při využívání akčních nabídek elektroniky atd. Své příspěvky můžete přidávat v diskusi přímo pod článek.


Electro World

Nabídka Electro Worldu je tento týden velice rozsáhlá – leták má oproti minulému přehledu dvojnásobný rozsah – 16 stran. Na rozdíl od většiny konkurenčních řetězců se Electro World více zaměřuje na počítačové sestavy, periferie a herní konzole. Poměrně zajímavé ceny jsou u TFT panelů (např. 17“ za 6 990,- Kč). V tipech uvádíme průřez celým sortimentem.

Klepněte pro větší obrázek

Okay

Zajímavostí u společnosti Okay je akční cena projekčního televizoru Samsung (tip č. 1), která je 29 999 Kč. Stejný model nabízí v akci i aliance Hele, ovšem téměř o pět tisíc korun dráž (34 990 Kč). Splátky bez navýšení můžete využít 14. a 15. dubna.

Klepněte pro větší obrázek

Pozn.: konkrétní typová označení výrobku společnost Okay v nabídce neuvádí

Hele

Nezávislí prodejci sdružení v alianci Hele připravili na duben zajímavou nabídku televizorů, DVD a domácího kina. V letáku najdete např. set domácího kina a televizoru značky LG za 9 990 Kč. V našich tipech najdete i další výrobky ze sortimentu elektroniky a domácích spotřebičů.

Klepněte pro větší obrázek

Proton

Po březnové přestávce můžete od pátku 15. dubna opět vybírat ze široké nabídky sítě Proton. K televizorům získáte dárkový poukaz od CK Fischer v hodnotě 1000 Kč, k pračkám sportovní tašku Adidas. Další dárky jsou připraveny např. k digitálním fotoaparátům (software Zoner) nebo některým sestavám domácí kina (filmy na DVD). Některé z nabídek najdete i v naší tabulce tipů.

Klepněte pro větší obrázek

Expert

Obchodníci sítě Expert se zaměřují převážně na elektroniku a počítačové příslušenství. Potřebujete-li novou tiskárnu k počítači, mohl by vás zaujmout tip č. 3 – HP Photosmart 7760 s modelem F1 Williams na dálkové ovládání zdarma. Podmínkou je registrace u výrobce tiskárny spolu se zasláním kopie dokladu o koupi.

Klepněte pro větší obrázek

Beko

Dárky zdarma – to je hlavní tahák značky Beko. K vybraným výrobkům tak můžete získat DVD přehrávače, radiomagnetofony, televizory, varné konvice, vysavače a další výrobky zdarma. Akce platí převážně u menších prodejců – nejbližší obchod si můžete najít přímo v letáku nebo na www.bekocz.com.

Klepněte pro větší obrázek


Cenové přehledy z tohoto týdne na www.zive.cz:Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

tabulky jako obrazek
tomas
17. 4. 2005, 23:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená