FinExpert.e15.cz

Čekání na Cisco

Období zveřejňování hospodářských výsledků se blíží do finiše. Jedním z posledních, kdo se tento týden pochlubí finančními čísly, je Cisco Systems.

Minulý týden byl pro americké akciové trhy ztrátový. Hlavní indexy nenavázaly na růsty z předminulého týdne: tradiční Dow Jones - 1,4 % (9153,97 bodu), Nasdaq Composite - 0,9 % (1715,62 bodu) a širší S&P 500 - 1,9 % (980,15 bodu).

Stále pokračovalo reportování firemních výsledků za druhý kvartál. V technologickém sektoru se ovšem nečekalo žádné velké sousto, takže případný pozitivní či negativní vliv byl limitován na pohyb kurzu konkrétní akcie, popřípadě na náladu v daném odvětví, ale již ne na trh jako celek.   

Ekonomika na mušce
Investoři naopak hledali inspiraci pro další nákupní či prodejní pokyny v ekonomických zprávách. Čekalo se např. na údaje o spotřebitelské důvěře, GDP za druhé čtvrtletí, údaje o stavu na trhu práce a ISM index. Netřeba připomínat, že přetrvává hlad po dobrých číslech z ekonomiky. Po slibných výsledcích firem za druhý kvartál chtějí investoři slyšet zprávy o zdravé ekonomice, která bude základem pro další zlepšování firemních zisků. V opačném případě se objeví mnohokrát opakovaná otázka ohledně opodstatněnosti současného růstu, kdy jen letos Nasdaq přidal 28,5 % a tradiční Dow Jones index téměř 10 %.

Jinými slovy, nervozita investorů ohledně ekonomiky byla na místě a do nákupů se začátkem týdne nikdo nehrnul. Naopak prodejní nálada byla podpořena v úterý zveřejněnou spotřebitelskou důvěrou, která byla nejhorší za čtyři měsíce a zaostala za očekáváním (76,6 vs. 85 bodů). Jisté zlepšení nastalo ve čtvrtek, kdy byl zveřejněn lepší než předpokládaný GDP za druhé čtvrtletí (2,4 % vs. 1,5 %), ale páteční smíšené informace ohledně trhu práce a ISM indexu poslaly akciové trhy nekompromisně na jih.

Tento týden ještě bude doznívat období zveřejňování firemních výsledků a výhledů. I když se jedná opravdu pouze jen o "drobky na talíři", jeden "drobek" si pozornost rozhodně zaslouží - síťař Cisco Systems, který reportuje v úterý po zveřejnění trhů. Analytici očekávají zisk 15 centů na akcii při obratu 4,68 mld. USD za fiskální čtvrtý kvartál. Dobré připomenout, že  Cisco Systems tradičně odhady analytiků přebíjí o jeden až dva centy na akcii, takže informace, že zisk dosáhl 15 centů na akcii bude vnímána spíše negativně.  

Doma: Lepší výsledky
Na rozdíl od USA se minulý týden u nás roztrhl pytel se zveřejňováním hospodářských výsledků českých blue chips. A byl to týden nad míru příjemný, když zveřejněné optimistické výsledky zapůsobily jako živá voda. Index PX 50 rostl všech pět obchodních seancí; ve středu a ve čtvrtek byl růst indexu PX 50 vyšší než 1 %. Celkově tak za pět dní přibral necelých 5 % a v pátek uzavíral na hodnotě 574 bodů. Největší radost udělalo investorům trio: Komerční banka (2164 Kč), ČEZ (123,44 Kč) a Český Telecom (292,50 Kč).

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená