FinExpert.e15.cz

Čechy, Sasko a Dolní Slezsko spojí strategické partnerství

Zítra, tj. 18. října 2007 se Čechy, Sasko a Dolní Slezsko spojí v další EURES-T partnerství.

Podpisem vzájemné smlouvy se otevřou pro regiony nové možnosti přeshraniční spolupráce na trhu práce, který se stane snadněji dostupný jak pro uchazeče o zaměstnání, tak pro zaměstnavatele z příhraničních regionů.

Přeshraniční partnerství EURES-TriRegio považuje za podstatný úkol pro období příštích tří let vzájemnou integraci trhů práce a profesního vzdělávání. V partnerství budou spolupracovat zástupci úřadů práce, odborů a sdružení zaměstnavatelů působících na území tří partnerských zemí, a to Saska, Dolního Slezska a Česka (v rámci Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje). „Všichni partneři si navzájem budou poskytovat nabídky volných pracovních míst, informace a služby, a to jak pro uchazeče o zaměstnání, tak zaměstnavatele, a tím budou přispívat k větší transparentnosti trhů práce a k podpoře pracovní mobility v pohraničí,“ popisuje význam partnerství Mgr. Hana Adamcová, EURES poradkyně pro Ústecký kraj.

Co je EURES?

EURES představuje celoevropskou síť poradenských kanceláří (European Employment Services), na které se mohou obrátit zaměstnanci i zaměstnavatelé působící v členských státech a zcela ZDARMA mohou využít služeb jednotlivých EURES poradců. Evropské služby zaměstnanosti zajišťují především databázi volných pracovních míst, připravovaná výběrová řízení, životopisy uchazečů o zaměstnání, informace o životních a pracovních podmínkách či o legislativě a mnoho dalších informací.

V současné době pokrývá síť Eures 31 zemí. Patří mezi ně Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Pro Českou republiku platí, že v každém ze 14 krajských úřadů práce najdete proškoleného EURES poradce, který vám zdarma poskytne poradenský servis – tzn. ukáže vám, jak si vyhledat pracovní místo v zahraničí, poradí jak kontaktovat zaměstnavatele a pomůže objasnit problémy, které vás mohou v zahraničí v té které zemi Evropy potkat. Dále v každém ze 77 okresních úřadů práce můžete využít služeb kontaktních osob EURES, které vám mohou poskytnout základní informace o této službě a práci v zahraničí.

 

Zdroj: tisková zpráva MPSV

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená