FinExpert.e15.cz

ČD: Vysoká spolehlivost jednotek pendolina po stránce provozní i zákaznické

České dráhy hodnotí současný provoz jednotek pendolino s maximální spokojeností – vlaky vykazují vysokou provozní spolehlivost a o přepravu spoji SC Pendolino je velký zájem ze strany zákazníků. Doposud spoji SC Pendolino cestovalo přibližně 160 tisíc cestujících.

„Služba SC Pendolino se pro České dráhy stala páteřním produktem pro přepravu cestujících na trase Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha. Z hlediska podílu na počtu přepravených cestujících se staly nejpopulárnějším způsobem dopravy mezi severní Moravou a hlavním městem České republiky. Prioritou pro České dráhy je nyní dokončení strategie dalšího rozvoje produktu SC Pendolino“, říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu.

České dráhy v tuto chvíli dokončují zákaznickou strategii zaměřenou na další posílení nabídky garantovaného kvalitního spojení velkých metropolí Moravskoslezského kraje s Prahou – využívající spoje SC Pendolino jako páteřní produkt. České dráhy hodlají využít systému tzv. hvězdicových garantovaných přípojových vazeb do nástupních přepravních uzlů Ostrava hlavní nádraží a Ostrava Svinov tak, aby cestujícími nabídly ucelenou službu přepravy z jakékoli metropole Moravskoslezského kraje do Prahy za dobu kratší než 3 hodiny 50 minut. Tento přepravní systém bude navíc obsahovat komplexní servis pro zákazníka – včetně minimálních garantovaných „přestupových oken“ v rozsahu několika minut, přestup v rámci jednoho nástupiště, doplňkový servis a současně jednoznačné a zjednodušené marketingové pojmenování směrem k zákazníkovi.

Současně s dalším rozvojem služby SC Pendolino na lince Ostrava – Praha se blíží nasazení souprav také na vlaky do zahraničí. Zde je pro České dráhy prioritou zahájení spojení do Bratislavy – poprvé v historii za dobu kratší než 4 hodiny – 3 hodiny 52 minut. I na této lince České dráhy zvažují potenciál obdobného špičkového zákaznického servisu, jaký je poskytován ve vlacích SC Pendolino na trase Ostrava – Praha.

V minulých dnech se souprava pendolino s pořadovým číslem 001 vrátila z testů na rakouské železniční síti. Během přibližně týdenního testování byl zkouškám podroben průjezd soupravy tzv. malými oblouky. Tyto testy proběhly s kompletní úspěšností – čímž byl završen jeden z posledních předpokladů pro schválení provozu jednotek v zahraničí.

S aktuálním úspěšným provozem jednotek pendolino nicméně VŮBEC NESOUVISÍ podání podnětu k prošetření možnosti spáchání trestného činu při uzavírání smluv na pořízení rychlovlaků a následného dodatku na pořízení náhradních dílů. České dráhy tímto reagují na výsledky několika nezávislých právních auditů vypracovaných renomovanými právními kancelářemi, které prošetřovaly okolnosti, za kterých byly smlouvy uzavřeny a zda nebyly pro České dráhy uzavřeny tehdejšími generálními řediteli nevýhodně, respektive nebyly zbytečně pořízeny náhradí díly, které ČD nemohou využít (z důvodů běhu standardního garančního servisu včetně bezplatných dodávek případných náhradních dílů). Z auditů vyplynula možnost spáchání trestného činu a vedení Českých drah na základě rozhodnutí akcionáře (státu) reprezentovaného řídícím výborem (v koordinaci s ministerstvem dopravy) požádá orgány činné v trestním řízení o prošetření těchto skutečností. Podnět bude podán nejpozději v pondělí 24. dubna. 2006 (dokumentace je připravena, pouze musí být podepsána příslušnými statutárními orgány). Tento akt je současně doběhnutím aktivit zaměřených na odstranění případných pochybení z minulosti – nicméně prioritou ČD ve vztahu k jednotkám pendolino je stávající úspěšný a spolehlivý provoz, se kterým jsou ČD velmi spokojeny.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená