FinExpert.e15.cz

ČD: Vlaky SC Pendolino cestovalo již více než 100 tisíc cestujících

Jako komerčně velmi úspěšný produkt hodnotí České dráhy spoje SC Pendolino, provozované pod touto značkou na trase Praha – Ostrava. Od 11. prosince 2005, kdy České dráhy začaly spoje SC Pendolino provozovat, využilo této služby již více než 100 tisíc cestujících. Ranní spoje z Ostravy, večerní z Prahy – stejně jako nedělní večerní spoje bývají zcela vyprodány – a to již několik dní předem. U ranních spojů z Ostravy navíc bývá nejdříve vyprodána 1. třída, kterou využívá řada manažerů pro efektivní cestování mezi Moravou a metropolí.

„Českým drahám se podařilo uvést na trh úspěšný produkt, kterým jsme získali do vlaků na trase Ostrava – Praha mnoho nových cestujících. Ti by dříve o využití železniční dopravy ani neuvažovali. Ve vlacích SC Pendolino lze potkat nejvýznamnější manažery klíčových podniků v České republice, stejně jako studenty dojíždějící do vysokých škol v Praze, Ostravě, Pardubicích a Olomouci.“ říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele pro oblast osobní dopravy a přepravy Českých drah.

Českým drahám se tak velmi osvědčil zákaznický přístup, který zvolily při přípravě produktu SC Pendolino. Ten byl poprvé v historii Českých drah chystán jako 100% zákaznicky orientovaná služba – včetně realizace detailních marketingových průzkumu, komunikační kampaně a dalších atributů úspěšného uvádění produktu na trh. Na přípravě produktu se rovněž podíleli odborníci se zkušeností z oblasti marketingu letecké dopravy. Jako zcela lichý ukázal argument ohledně ceny, kdy z počátku se v médiích objevovaly pochybnosti, zda jízdné SC Pendolino není příliš vysoké. České dráhy na základě marketingových průzkumů poměrně přesně znaly cenovou úroveň, kterou jsou zákazníci připraveni zaplatit a stanovily cenový model dokonce o něco níže. Vlaky pendolino se navíc nyní vyznačují vysokou provozní spolehlivostí – výrobci Alstom se podařilo odstranit závady, které se vyskytly v měsíci lednu a vedeni Českých drah nyní neuvažuje o navracení vlaků zpět výrobci.

Ještě dnes a zítra – 28. února 2006 mají cestující možnost zakoupit si jízdenky na spoje SC Pendolino s 20% slevou. Tu jako poděkování cestujícím za důvěru České dráhy ponechaly v platnosti po opětovném nasazení vlaků do plného provozu. Během dneška a zítřka mohou cestující zakoupit jízdní doklady dle sníženého tarifu SC – a to o 20% - včetně jízdenek koupených v předprodeji pro cesty v měsíci březnu. Od středy 1. března 2006 pak již budou jízdenky prodávány za standardní tarif.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Je to pěkný moderní vlak z minulého století :-)
Tony
5. 3. 2006, 23:08

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená