FinExpert.e15.cz

ČD: V pátek vyjede letošní první autovlak na Jadran

Také letos v létě bude mezi Českou republikou a Chorvatskem jezdit pravidelný rychlík Jadran, kterým každoročně míří do letovisek kolem Splitu tisíce turistů. V rychlíku je možné převážet osobní automobily a motocykly, poprvé vyjede z Prahy tento pátek.

Přímý rychlík na Jadran s možností přepravy automobilů a motorek vypravují České dráhy ve spolupráci se slovenskými, maďarskými a chorvatskými železnicemi. Autovlak bude jezdit z Prahy do Splitu každý den od 20. června do 5. září.

„Jízdenky a rezervace mohou cestující koupit na obvyklých předprodejních místech v mezinárodních pokladnách, v ČD centrech a ve vybraných cestovních kancelářích,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah. „Letos očekávámevětší zájem o tento spoj s ohledem na drahý benzín a naftu, nové poplatky za použití silnic a zvýšení dalších poplatků. Náš vlak naopak proti loňskému roku nezdražil a pokud bude česká koruna nadále posilovat, jízdenky ještě mírně zlevní.“

Mezinárodní rychlík Jadran je mezi Prahou a Splitem sestaven z českých a chorvatských lůžkových a lehátkových vagónů a vozů s místy 2. třídy. Kombinovaný vůz se zavazadlovým oddílem umožňuje přepravu jízdních kol, speciální dvoupatrový vagón je potom určen pro přepravu osobních aut a motocyklů.

Rychlík Jadran odjíždí z Prahy před osmou hodinou ráno a po přibližně 22 hodinách cesty přijíždí do Splitu. Opačným směrem odjíždí ve 21:00 hodin a do Prahy přijede druhý den po osmé večer.

Cenový tip – speciální nabídka City Star Chorvatsko

České dráhy doporučují všem zájemcům o cestu rychlíkem Jadran do Chorvatska využít výhodnou slevu City Star Chorvatsko – produkt určený pro malé skupiny od 1 do 5 cestujících. Jízdenku je třeba koupit nejpozději 3 dny před odjezdem a vydává se vždy jako zpáteční s platností jeden měsíc. Podmínkou pro uznání slevy je strávení alespoň jedné noci ze soboty na neděli v Chorvatsku. „Další zvýhodnění získají skupiny, v nichž je alespoň jeden ze spolucestujících držitelem In-karty/Rail plus,“ doplňuje Luďka Hnulíková a dodává: „Tato jízdenka proti loňské sezóně nezdražila. Zatímco při cestě skupiny čtyř dospělých zaplatila jedna osoba za jednu cestu 1 078 Kč, letos je to dokonce o několik korun méně, přibližně 1 075 Kč (platí pro případ s In-kartou/Rail plus).

Cena za přepravu automobilu jedním směrem je v letošní sezóně asi 1 400 Kč (v loňském roce cca 1 600 Kč), přeprava motocyklu stojí 1 000 Kč (loni cca 1 100 Kč) a za přepravu kola zaplatí cestující zhruba 130 Kč. (Konkrétní ceny jsou závislé na změnách kurzu Kč : Euro.)

Zjednodušený jízdní řád rychlíku JADRAN - léto 2008

tam R 1203

zpět R 1202

Praha hl. n.

7:47

Split

21:00

Brno hl. n.

11:40

Zagreb Gl. Kol.

6:40

Bratislava hl. st.

13:40

Bratislava hl. st.

14:44

Zagreb Gl. Kol.

21:45

Brno hl. n.

16:21 (příj.)

Split

5:54 (příj.)

Praha hl. n.

20:09 (příj.)

jede 20./21. června - 5./6. září

jede 21./22. června - 6./7. září

Loni bylo rychlíkem Jadran přepraveno celkem 11 876 osob a 835 vozidel (osobní auta i motocykly). Lehátko využilo 4 068 cestujících, lůžka 2 079 cestujících. Nejvíce jízdenek do Splitu se prodalo v ČR ve stanici Praha hl. n. (4 202), dále Brno hl. n. (1 055), Břeclav (273), Kolín (154) a Havlíčkův Brod (106).

Autovlaky z Prahy do Popradu a do Košic

Každý den jezdí noční autovlaky také z Prahy do Popradu v blízkosti letovisek Vysokých a Nízkých Tater a do Košic s možností pokračovat do dalších atraktivních lokalit východního Slovenska, např. na Zemplínskou Šíravu. Slovensko je nyní druhá nejvyhledávanější destinace českých turistů.

Podrobné informace o autovlacích Jadran a autovlacích z Prahy do Popradu (Tatry) a do Košic získají cestující na internetové adrese www.cd.cz/autovlak, v mezinárodních pokladnách, v ČD centrech a také na telefonní lince Kontaktního centra Českých drah 840 112 113.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená