FinExpert.e15.cz

ČD: Spoji SC Pendolino cestovalo již více než 150 tisíc cestujících

Více než desetinásobek délky obvodu zemského rovníku najely již spoje SC Pendolino mezi Prahou, Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou od zahájení provozu 11. prosince 2006. Jedná se o více než 430 tisíc kilometrů které najely jednotky řady 680 mezi Prahou a Ostravou. Každá souprava přitom na této trase najede denně přibližně 1430 kilometrů a 2x zrealizuje obrat na trase Praha – Ostrava a zpět. Jedná se o nejintenzivnější nasazení vlakových souprav v České republice – rovnající se například vytížení dopravních letadel u leteckých společností. V reálu provoz vypadá tak, že spoj SC Pendolino přijede do obratové stanice a během necelé půl hodiny nezbytné pro úklid, výstup a nástup cestujících opět pokračuje dál v cestě zpět.

Spoji SC Pendolino cestuje mnoho zajímavých cestujících. Kromě prezidenta republiky, který spoj využil minulý týden k cestě na návštěvu Moravskoslezského kraje, to pravidelně jsou špičkoví manažeři, majitelé největších podniků na Olomoucku, Ostravsku, umělci, moderátoři či další slavné osobnosti. České dráhy úspěšně zaplnily mezeru na trhu se službou, veřejné rychlé a pohodlné přepravy mezi Prahou, Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou.

Služba SC Pendolino se těší značné oblibě zákazníků. Těch spoje SC Pendolino přepravily od zahájení provozu již více než 150 tisíc s tím, že ranní spoje z Ostravy / Olomouce, odpolední z Prahy a spoje v neděli bývají často vyprodány až několik dní předem. Typově se navíc jedná často o zcela nové cestující, kteří začali služeb Českých drah využívat právě díky zavedení produktu SC Pendolino Jenom na trase Praha – Ostrava se díky tomu přepravní frekvence u dálkových vlaků zvedla přibližně o 30 %. Tito cestující navíc platí většinou plný tarif SC Pendolino bez běžných slevových modelů ČD nebo využívají speciálních slev z tarifu SC Pendolino zaměřené na specifické cílové skupiny (například studenty). Nejvíce tak jsou mezi cestujícími zastoupeni na jedné straně manažeři a podnikatelé (včetně ředitelů a majitelů nejvýznamnějších firem například v regionu severní Moravy), zahraniční turisté a zástupci zahraničních investorů, ale také studenti dojíždějící za studiem do vysokých škol nejen v Praze či Ostravě, ale také v Pardubicích a Olomouci. Tito zákazníci mají na spoje SC Pendolino 50% slevu a například jízdenka Praha – Ostrava tak vyjde na 250 Kč (včetně možnosti jejího zakoupení například přes internet).


České dráhy jsou velmi spokojeny s komerční úspěšnosti produktu SC Pendolino a připravují rozsáhlý marketingový průzkum, který by měl pomoci nastínit další priority rozvoje zákaznicky úspěšné služby SC Pendolino. Stejně jako při přípravách produktu bude i nyní hrát primární roli poptávka zákazníků.

České dráhy se přitom primárně zaměří na následující varianty dalšího rozvoje služby SC Pendolino:

  • Rozšíření stávajícího modelu služeb se zaměřením na oslovení dalších zákazníků z významných center Moravy a Slezska.
  • Rozšíření služby SC Pendolino – jako komplexního standardu služeb i do dalších destinací, kam mohou jednotky pendolino zajíždět.

SC Pendolino je zcela specifická nová služby rychlé železniční dopravy mezi Prahou a Ostravou. České dráhy toto spojení provozuji rychlovlaky pendolino za dobu cca 3 hodiny 25 minut; součástí je speciální balíček zákaznických služeb obsahující například: rezervaci místa jako součást ceny, možnost nákupu jízdních dokladů přes internet, občerstvení v ceně první třídy, asistence speciálně školeného personálu, přepravu zdarma na letiště Praha Ruzyně návazným autobusovým spojem Airport Express a další.

Výhledově hodlají České dráhy zkrátit spojení vlaky SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou až na 2 hodiny 59 minut.

Komplexní zákaznický servis SC Pendolino:

  • Zakoupení jízdních dokladů přes internet – z domova či kanceláře – nástup s internetovou jízdenkou přímo do vlaku – včetně možnosti zakoupení pouze rezervace.
  • Expresní pokladny pro odbavení ve stanicích – přednostní prodej jízdenek na SC Pendolino 30 minut před odjezdem spoje.
  • ČD Lounge pro cestující 1. třídy a cestující ČSA.
  • Garance místa, plně nekuřácký spoj, asistence speciálně školeného personálu
  • Rozšířený informační servis na palubě vlaků (on-line propojení palubního personálu s informačním a prodejním systémem ČD).
  • Servis pro cestující 1. třídy v ceně jízdného – občerstvení, denní tisk, poslech hudby.
  • Možnost bezplatné přepravy spojem Airport Express z nádraží Praha – Holešovice na letiště Praha Ruzyně.
  • Další servis.
Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

A kolik jich dojelo do cile ?
David
5. 4. 2006, 14:14

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená