FinExpert.e15.cz

ČD: Rezervujte si včas jízdenky na velikonoční svátky

Všem cestujícím, kteří chtějí pohodlně cestovat za příbuznými či na návštěvu během nadcházejících velikonočních svátků, doporučují České dráhy včasnou rezervaci místa v dálkových spojích. Především pak u spojů SC Pendolino s povinnou rezervací místa jezdících po trase Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava. Týká se to zejména pátečních odpoledních spojů pro cesty z Prahy a pondělních spojů pro cesty z Moravy do Prahy.

Spoje SC Pendolino se staly s největším podílem přepravených cestujících nejvyužívanější formou cestování mezi Prahou a střední a severní Moravou. Jsou provozovány jako spoje s povinou rezervací a může se stát, že z důvodu vysokého zájmu o přepravu nebude možné zajistit těsně před odjezdem rezervaci pro všechny cestující, neboť místa v příslušném spoji mohou být vyprodána.

České dráhy současně doporučují cestujícím, aby pro své cesty na prodloužený víkend – pokud je to možné – zvážili volbu také některého z pátečních dopoledních spojů, kdy je předpoklad, že zájem o přepravu nebude tak vysoký jako v odpoledních hodinách.

Rezervace místa doporučujeme také u cest vlaky kategorie R, Ex, IC a EC – a to jako garanci pohodlné přepravy cestujícího se zajištěným místem – a to v rámci cest nejen z a do Prahy ale kdekoli na území ČR; případně při cestách do zahraničí.

Místenka: pohodlí za 30 Kč

Cena místenky pro vlaky všech kategorií (s výjimkou vlaků SC) činí 30 Kč. Cestující si jí může zakoupit v kterékoli stanici vybavené elektronickým rezervačním systémem (všechna významná nádraží) a má tak jistotu místa k sezení při přepravě příslušným vlakem. V případě spojů SC Pendolino je cena rezervace obsažena již v ceně jízdenky dle tarifu SuperCity; možný je také samostatný nákup rezervace v ceně 200 Kč jako doplňku ke kterémukoli jinému cestovnímu dokladu Českých drah (například kilometrické bance, zákaznickému jízdnému, apod).

Kdokoli si může zajistit rezervaci místa pro spoje SC Pendolino přes internet

Jako nejrychlejší a nejpohodlnější cestu zakoupení jízdenky pro spoje SC Pendolino doporučují České dráhy nákup přes internet. Na internetové adrese http://eshop.cd.cz nebo přes stránky www.scpendolino.cz je možné zakoupit jakýkoli cestovní doklad z kterékoli stanice, kde vlaky SC Pendolino zastavují – a to včetně samostatné rezervace pro první a druhou třídu. Přes internet je tak možné z pohodlí domova či kanceláře zakoupit pro vlaky SC Pendolino následující typy jízdenek:

  • Plné jízdné první a druhé třídy.
  • Zlevněné jízdné pro děti do 15 let a důchodce.
  • Jízdné pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP / P  a pro rodiče dojíždějící za dětmi do ústavů.
  • Žákovské jízdné pro žáky do 15 let.
  • Žákovské jízdné pro studenty 15 – 26 let dojíždějící za studiem.
  • Samostatnou rezervaci pro první či druhou třídu – kterou lze doplnit o jakýkoli platný jízdní doklad – například kilometrickou banku, zákaznické či jiný typ jízdného ČD.

Platbu lze uskutečnit platební kartou MasterCard nebo Visa – cestující obdrží tiskopis jízdenky přímo na zadanou e-mailovou adresu; jízdenku si vytiskne na tiskárně a bez jakéhokoli dalšího zdržování nastoupí přímo do vlaku, kde ho vlakový personál odbaví na palubě prostřednictvím čtečky čárového kódu umístěného na vytištěné jízdence. Jedná se o nejpohodlnější a nejrychlejší způsob odbavení cestujícího – dostupný navíc 24 hodin denně. E-shop Českých drah funguje stejně jako například elektronické kupování letenek u leteckých společností.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená