FinExpert.e15.cz

CCS zvyšuje poplatky za platbu kartou, benzinky se bouří

CCS Česká společnost pro platební karty zvýšila poplatky, které vybírá od benzinových čerpacích stanic prodej pohonných hmot při platbě platebními kartami CCS. Na antimonopolní úřad už přicházejí první stížnosti na údajné zneužití dominantního postavení firmou CCS. CCS to odmítá, píšou Hospodářské noviny. Firma podle svého mluvčího Davida Sroky už minimálně deset let plošně neměnila poplatky čerpacím stanicím. "Během té doby rostly výdaje na techniku, lidské zdroje a podobně. Proto byla úprava poplatků nevyhnutelná," říka Sroka.

Monopol pro firemní karty

Společnost CCS je jediným plošným provozovatalem uzavřeného karetního systému CCS, který využívají především firemní zákazníci. Výhodou platebních karet CCS je přehlednost vyúčtování i velmi snadná kontrola nákladů za provoz automobilového parku. Do jisté míry jsou konkurencí platebních karet CCS běžné bankovní platební karty, ty ovšem firemní zákazníci příliš nepoužívají pro větší riziko zneužití ze strany zaměstnanců. Navíc u bankovních karet chybí podrobné vyúčtování a transakce je zúčtována přímo z bankovního účtu. Plnohodnotnou konkurenci umějí nabídnout uzavřené karetní systémy čerpacích stanic (např. Benzina), ale mezi nevýhody patří, že je lze použít velmi omezeně a až na výjimky jen v síti stejné firmy. Z charge karet pak umějí nabídnout podrobné vyúčtování pouze karty Diners Club a American Express, ty si však každý nepořídí.

Zaplatíte za všechno

Narozdíl od bankovních karet, kde se platí zpravidla jen roční poplatek za vydání karty, společnost CCS účtuje poplatky všem stranám. Zpoplatněno je vydání karty pro zájemce o služby CCS, držitel karty platí i "servisní" poplatek za každou transakci (zpravidla 1,5 %) nebo minimální měsíční paušál, a dále účtuje CCS poplatky svým obchodníkům za zprostředkování karetních transakcí. Přijímat karty CCS je přitom pro většinu obchodníků nutnost, protože by přišli o firemní zákazníky. Pro získání karty CCS je také nutné složit vysokou zálohu, která je povinná i pro zájemce o karty CCS z řad občanů. Mezi poplatkově příjemnější patří osobní karta CCS Asistent a varianty předplacených karet, u karet s pravidelným vyúčtováním se poplatkům nevyhnete.

Další článek


 

celkem 53 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Gangsterské chování CCS
kubisek
15. 5. 2007, 23:24
Gangsterské chování CCS
lord
20. 3. 2007, 12:32
Re:CCS-karty byla pěkná pakárna
Jarmila
15. 3. 2007, 08:32
Re:Jeképak zneužití?
Worm
14. 3. 2007, 13:13
Re:Jeképak zneužití?
Ditys
14. 3. 2007, 13:10

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená