FinExpert.e15.cz

CCB - CZECH CREDIT BUREAU: Portál obchodních informací Cribis.cz sleduje insolvenční řízení i sbírku listin on-line

Portál obchodních informací CRIBIS.CZ od dnešního dne v on-line režimu sleduje insolvenční rejstřík. Do on-line režimu přešlo také sledování elektronické sbírky listin. Zákazníci CRIBIS tak mohou k vybranému portfoliu firem, o které mají zájem, dostávat okamžitá upozornění např. na vyhlášení insolvenčního řízení. Informace v databázi firem, indexy i vztahové diagramy mají ode dneška maximální dosažitelnou míru aktuálnosti. Portál CRIBIS.CZ provozuje společnost CCB – Czech Credit Bureau, která organizuje Bankovní a Nebankovní registr klientských informací a poskytuje služby iRatingu.

Od ledna letošního roku, kdy platí nový insolvenční zákon, musí věřitel své pohledávky do insolvenčního řízení přihlásit do 30 dnů v případě oddlužení společnosti a do 2 měsíců v případě úpadku.Pro kteroukoliv obchodní firmu to znamená, že musí pravidelně sledovat celé své zákaznické portfolio. V opačném případě se totiž vystavuje riziku, že přijde o možnost uspokojit svou pohledávku v insolvenčním řízení. “Pro kteroukoliv firmu, která má víc než deset zákazníků, to představuje nezanedbatelnou časovou zátěž. CRIBIS.CZ může zákaznická portfolia sledovat automaticky a automaticky na to našeho klienta upozornit,“ řekl dnes Pavel Finger, člen představenstva společnosti CCB – Czech Credit Bureau, který má novou službu na starost.

Do on-line režimu bylo převedeno také načítání informací z elektronické sbírky listin. Údaje z firemní závěrky jsou tak v CRIBIS.CZ k dispozici okamžitě po té, kdy jsou zveřejněny ve Sbírce listin. „Analytické zprávy, marketingové seznamy ale i měřítko rizikovosti firem CCB index jsou tak stále aktuální, což významně zvyšuje hodnotu celého portálu,“ dodává Pavel Finger. Při přípravě analýz CCB – Czech Credit Bureau využívá obdobné metodiky a analytických zkušeností, jaké používají české banky při hodnocení žadatelů o úvěr.

CRIBIS.CZ disponuje jednou z nejrozsáhlejších databází firem v České republice. Kromě přístupu k veřejným i neveřejným informacím o společnostech mají jeho uživatelé on-line přístup k různýmanalytickým zprávám, jejichž šíře je přizpůsobena potřebám zákazníků. Součástí zpráv je také procentní vyjádření pravděpodobnosti bankrotu dané společnosti, CCB Index vyjadřující obchodní riziko spojené s danou firmou z pohledu jejích obchodních partnerů, regionální a odvětvová hodnocení i struktura ekonomicky propojených subjektů. K dispozici jsou také marketingové seznamy s kontaktními údaji o firmách.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená