FinExpert.e15.cz

CAC LEASING: Dostali jsme hlavní cenu Grand Prix

Z více než stovky internetových projektů, které byly na shortlistu prvního ročníku soutěže Internet Effectiveness Awards 2005, získalo hlavní cenu Grand Prix jedinečné internetové řešení provozního financování partnerů společnosti           CAC LEASING. Porotci ocenili především efektivitu zvoleného řešení, otevřenost systému pro nové subjekty a obchodní přínos v podobě zvýšení realizovaných transakcí. Cenu Grand Prix od poroty získal nejefektivnější projekt ze všech nominovaných. 

Vytvořená e-business platforma propojila importéry automobilů s jejich prodejci                         a s CAC LEASING jako financující společností. „Od spuštění druhé generace této softwarové aplikace byl jejím prostřednictvím financován nákup automobilů za více než 3,5 mld. Kč a dosáhli jsme tak zvýšení obratu provozního financování o téměř 20 %,“  potvrzuje obchodní přínos pro společnost Christoph Greussing, generální ředitel a předseda představenstva CAC LEASING. Podle Ch. Greussinga přinesl systém především zrychlení platebního styku, významnou úsporu v nákladech na administrativu provozního financování a rovněž zvýšení podílu CAC LEASING na financování zapojených značek.
 
Prvním importérem, který začal využívat toto internetové řešení, byl Peugeot. Postupně se přidali Mitsubishi a Honda. Otevřenost systému umožňuje zapojení více importérů i více sítí prodejců a také různých druhů provozního financování.

V rámci provozního financování hradí společnost CAC LEASING prodejcům automobilů vozidla dodaná importérem. Prodejce pak takto financované auto dále prodá za hotové a peníze vrátí zpět do systému nebo zprostředkuje uzavření leasingové smlouvy nového majitele automobilu s CAC LEASING. Vytvořená aplikace umožňuje všem zapojeným subjektům sledovat a kontrolovat průběh celého procesu. Importér vkládá data k fakturám za dodané vozy dealerům, společnost CAC LEASING tato data kontroluje a na základě zjištěných údajů vyplácí peníze.

Většinu aplikační logiky vyvinula společnost AMI Praha, která patří k významným českým dodavatelům e-business řešení. Internetové řešení provozního financování společnosti          CAC LEASING využívá platformy IBM iSeries a RS/6000 s operačními systémy OS400, AIX    a produktů WebSphere. Systém je vybudován nad databází IBM DB2, která je hlavní databází využívanou v CAC LEASING. Prezentační vrstva využívá JSP skripty a Java komponenty.

V soutěži nejefektivnějších internetových řešení Internet Effectiveness Awards 2005, kterou vyhlásila Economia OnLine ve spolupráci s Asociací.BIZ, bylo hodnoceno celkem 103 internetových projektů. Nominovaná řešení musí vždy generovat ekonomické nebo marketingové přínosy a efekty.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená