FinExpert.e15.cz

Býci se vrátili

Statistiky nezklamaly, Den díkůvzdání přinesl zisky.

Obchodní seance okolo svátku Den díkůvzdání (ve čtvrtek) bývají podle statistik růstové. Zřejmě z tohoto důvodu již v pondělí spekulanti nakupovali akcie, aby si nenechali ujít šanci na „snadný“ zisk. Paradoxně tak nejvyšších růstů zaznamenaly americké akciové trhy hned v pondělí, bez konkrétních zpráv z ekonomiky či firemní sféry. Nasdaq Composite přidal přes 50 bodů a Dow Jones přes 100 bodů. Nasdaq tím prolomil důležitou hranici z hlediska technické analýzy: 50 denní jednoduchý klouzavý průměr (1905 bodů, když uzavíral na 1947,14 bodech).

Ve zbylých dnech si indexy na konto připsaly již mírnější zisky než při pondělní rallye, v každém případě bilance za minulý týden vyznívá velmi optimisticky. Nasdaq přidal 3,5 % na 1960,26 bodu, Dow Jones index 1,6 % na 9782,46 bodu a S&P 500 posílil o 2,2 %, když v pátek uzavíral na hodnotě 1058,20 bodu. Jinými slovy, ztráty z minulých týdnů byly částečně smazány a trhy pokračovaly ve vítězném tažení na sever.

Ekonomika stále fit
Pokud jde o zprávy z ekonomiky, pak nadále můžeme hovořit o silných číslech. Revidovaný růst amerického GDP za 3Q dosáhl 8,2 % (odhady 7,6 %), listopadová spotřebitelská důvěra přebila odhady. Lepší byl též Chicago PMI index či objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za říjen. Podobně trh práce nadále vykazoval zlepšení, jelikož nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti spadly na 351 tis.

Tento týden bude také důležitý několika ekonomickými reporty. Čeká se na oba ISM indexy a další informace o trhu práce za listopad. Míra nezaměstnanosti je odhadována na 6 % a počet nově vytvořených míst na 150 tisíc.

Doma: beze změny
Index PX 50 se minulý týden pohyboval ve velmi úzkém pásmu. Denní změny nedosáhly ani ne 0,5 %. Nakonec index uzavíral týden s minirůstem 0,02 % na hodnotě 624 bodů. Nicméně obchodování s jednotlivými tituly již nebylo tak poklidné. V růstu pokračovaly akcie Českých radiokomunikací, které se dostaly na více než jednoleté maximum, když kurz překročil hranici 340 korun za akcii. Naopak slabý byl Český Telecom. V pátek akcie Telecomu uzavíraly na necelých 263 korunách, přičemž ještě v pondělí se daly prodat za 277 korun.

 

     

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená