FinExpert.e15.cz

BUSINESS LEADERS FORUM: Seminář „Dodavatelsko-odběratelské vztahy z pohledu CSR“

Sdružení Business Leaders Forum organizovalo již čtvrtý seminář na téma společenská odpovědnost firem, tentokrát v úzké spolupráci se společností Škoda Auto. Seminář pro malé a střední podniky s názvem „Dodavatelsko-odběratelské vztahy z pohledu společenské odpovědnosti firem aneb Dlouhodobá spolupráce se vyplácí“ se uskutečnil v prostorách firmy PricewaterhouseCoopers v Praze.

Cílem semináře bylo poskytnout náměty pro kultivaci dodavatelsko-odběratelských vztahů zvyšováním důvěry a dlouhodobou spoluprací s partnery. Se svými praktickými zkušenostmi na semináři vystoupil ředitel vnějších vztahů společnosti Škoda Auto, a. s., Radek Špicar a dále pak zástupci špičkových dodavatelů Škody Auto, a to za firmu BRANO GROUP, a.s., Kamil Klapetek, ředitel SBU DS  a za firmu BRISK Tábor, a.s. Robin Novobílský a Zdeněk Stach, kteří hovořili o přínosu této spolupráce pro rozvoj jejich firem.
V prezentaci Radka Špicara mimo jiné zaznělo: „Společnost Škoda Auto dodržuje principy společenské odpovědnosti a snaží se o vyváženost. Docílit vyváženost všech tří pilířů CSR (oblasti ekonomické, sociální i environmentální) není vždy úplně jednoduché, ale jedině touto formou lze zajistit přínos ze zavádění CSR.“

O výhodách na budování dlouhodobých vztahů a vzájemných požadavcích na dodržování principů společenské odpovědnosti hovořili Robin Novobílský a Zdeněk Stach z firmy BRISK Tábor: „Naše spolupráce s firmou Škoda Auto začala již v roce 1962, kdy jsme spolupracovali při výrobě vozů ŠKODA 1000MB. Od r. 1995 jsme začali spolupracovat na vývoji zapalovací svíčky a snímače otáček pro vozy ŠKODA FELICIA. Nejen díky dlouhodobé spolupráci, ale i díky tomu, že se jedná o společensky zodpovědnou firmu, máme jistotu včasných a bezproblémových úhrad našich faktur.“

Kamil Klapetek z firmy Brano hovořil o tom, že společnost Škoda Auto umožnila raketový růst Brana. V roce 1995 byl obrat Brana 420 mil. Kč a o 11 let později byl konsolidovaný obrat 4,6 miliardy Kč. „Hlavním přínosem spolupráce Brano a Škoda Auto není jen růst obratu mezi oběma partnery, nýbrž to, že Škoda Auto byla motorem změn, které umožnily Branu stát se globálním hráčem v segmentu dílů pro autoprůmysl,“ uvedl na adresu dlouhodobé spolupráce dvou velkých firem ředitel SBU DS  BRANO a.s. .

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená