FinExpert.e15.cz

Burza: Dell potvrdil vyhlídky, doma střídavě oblačno

Co nového na akciových trzích?

Tři měsíce tohoto roku jsou za námi a hlavní americké indexy stále nenašly odvahu k růstu. Tradiční index Dow Jones ztratil přes 4 %, širší index S & P500 poklesl o 3,5 % a převážně technologický index Nasdaq Composite skončil na nule. Přitom na začátku roku se optimismem nešetřilo a indexy zaznamenávaly vysoké přírůstky. Hodně se mluvilo o lednovém efektu, ten však rychle odezněl.

 

Nyní je téma číslo jedna jasné: válka s Irákem. Chování investorů je tak těžko odhadnutelné. Výjimku nepředstavoval ani minulý týden. Výrazný růst přišel ve středu v reakci na informaci o rychlém postupu spojeneckých jednotek na Bagdád. Více než sto titulů obchodovaných na trhu Nasdaq si ve středu sáhlo na nová roční maxima, oproti 30 akciím, které naopak testovaly roční minima. Mohutně posílil polovodičový index, když vystřelil o 6 % za jediný den. Přitom ještě v pondělí se sektor polovodičů nacházel pod prodejním tlakem, když Asociace polovodičového průmyslu (SIA) oznámila, že celosvětově prodeje polovodičů v únoru poklesly.

 

Z firemních zpráv potěšil počítačový gigant Dell, když potvrdil vyhlídky finančních ukazatelů na stávající kvartál; obrat má dosáhnout 9,5 mld. USD a zisk na akcii 23 centů. Naopak s nižším ratingem od vlivného brokerskému domu Goldman Sachs se musel vyrovnat telekomunikační obr AT & T.

 

Telecom s nižší cílovkou

Začátek minulého týdne opět přinesl růst akcií. Index PX 50 měl na dostřel psychologickou hranici 500 bodů, když v úterý uzavíral na hodnotě 498,5 bodů. Unipetrol dokonce pokořil hranici 45 Kč a za letošek si jeho akcie na konto připsaly okolo 30 %. Dařilo se ČEZu, když se přiblížil k magické stokoruně.

 

Rušno bylo kolem akcií Českého Telecomu, který si pomalu zvykal na život nad 300korunovou laťkou. Rána pod pás přišla, když investiční banky Schroder Salomon Smith Barney snížila investiční doporučení na akcie Telecomu. Konkrétně byl upraven 12měsíční cílový kurz z dosavadních 290 Kč na 270 Kč. Důvodem má podle banky být pokles počtu uživatelů. Papíry Telecomu nakonec v reakci na zprávu poklesly o 5 % na 290 Kč.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená