FinExpert.e15.cz

Buffett: akcie nejsou podhodnocené

Minulý týden akciové trhy nadále pokračovaly v poklesu.
Buffett: akcie nejsou podhodnocené

 

Neochotu nakupovat podporovaly již tradičně zprávy geopolitického charakteru. Přitom případný rychlý a úspěšný útok na Irák by měl být pro akciové trhy pozitivem. Naopak nečekané komplikace mohou přinést další skepsi a s tím spojený výprodej.

O optimismus se nepostarala ani zveřejněná čísla z ekonomiky. Také prohlášení finančního gurua a druhého nejbohatšího člověka na světě Warrena Buffetta mělo negativní náboj.

Časovaná bomba?
Warren Buffett tentokrát v každoročním dopise akcionářům Berkshire Hathaway napsal, že akcie nepovažuje i přes několikaleté poklesy za podhodnocené, proto se také nechystá k dalším nákupům. Na druhou stranu Buffett neuvažuje ani o prodeji akcií, které má v portfoliu. Domnívá se, že se jedná o společnosti s dobrými vyhlídkami. Na mušku si však vzal tzv. junk bonds (prašivé obligace), které nyní preferuje. Zajímavé bylo též prohlášení o derivátech a obchodování s nimi. Ty Warren Buffett považuje za časovou bombu pro celou ekonomiku.

Z doporučení brokerských domů stojí za zmínku snížení na zvučná jména jako General Motors či Ford od bankovního domu Deutsche Bank. Ta nově radí akcie automobilek prodávat. Z jednotlivých titulů se na roční maxima vyhouply akcie ruských poskytovatelů telekomunikačních služeb: Mobile TeleSystems (ticker: MBT) a Vimpel-Communications (ticker: VIP), které se obchodují na newyorské burze. Oba tituly přitom již přes půl roku vytrvale rostou. Investoři oceňují dobré hospodářské výsledky. Obě společnosti jsou profitabilní a poměrový ukazatel P/E ratio vykazuje přijatelné hodnoty, proto se budoucí růst nedá vyloučit, i když jde bezesporu o investici s vysokým rizikem.


Doma: Telecom s nižším ratingem
Česká burza za menšího zájmu investorů padala. Poklesu se dočkala Komerční banka, která se nebezpečně přibližuje k hranici 2 000 Kč a za letošek se již pohybuje v negativním teritoriu. Pod tlakem probíhalo obchodování s Českým Telecomem, když agentura S & P snížila rating dlouhodobých závazků v domácí měně. Nedařilo se chemickému holdingu Unipetrol: objevily se zprávy o průtazích, které souvisí s výběrem privatizačního poradce. Akcie poklesly pod 40 Kč, přesto letos stále patří k nejvýkonnější SPADovým titulům (+12 %).

Tento týden má poslanecká sněmovna hlasovat o důvěře vlády. V krajní variantě, jež by mohla vyústit v nové volby, by zřejmě nejvíce ztrácely tituly, u kterých by došlo ke zpoždění v privatizačních přípravách, tj. Český Telecom a Unipetrol.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená