FinExpert.e15.cz

Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

Skupina PPF by chtěla ještě tento rok v Česku otevřít banku pro drobnou klientelu. Co můžeme čekat?
Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

O tom, že Petr Kellner chystá pro Čechy novou banku, jsme již psali. Nyní nás zajímalo, co si můžeme pod reklamním sloganem chystané Air Bank představit. Peněžní dům totiž slibuje, že bude první bankou, kterou mají lidé rádi.

PPF v současnosti již poskytuje bankovní služby, ovšem pod hlavičkou PPF Banka se zaměřuje především na firemní klientelu, municipality a podnikatele. Air Bank se zaměří na klienty z řad občanů. „Plánujeme spustit plnohodnotnou retailovou banku, tedy včetně poboček a internetového bankovnictví. Budeme se soustředit na koncové zákazníky, ne na firemní,“ potvrzuje budoucí mluvčí Air Bank Rostislav Kocman a dodává: „Co se týká cílové skupiny, nijak výhradně ji nesegmentujeme. Nechceme se například profilovat jako internetová banka. Trh je obsazený, každý má účet, odněkud klienty brát musíme a předpokládáme, že největší příval bude samozřejmě z největších bank.“

Dědí se nejenom majetek, ale i dluhy

Dědí se nejenom majetek, ale i dluhy

Jakým způsobem odpovídá dědic za dluhy a kdy dědictví odmítnout?

Nová banka slibuje, že některé věci bude dělat úplně jinak, než je u nás zvykem. „Nechceme být vidět například tak, že dáme stamilióny za reklamu,“ prozrazuje další zajímavosti budoucí mluvčí.

Klepněte pro větší obrázek

Logo Air Bank

V jednoduchosti je síla

Bankovní služby chce Air Bank zjednodušit, přiblížit lidem tak, aby se v nich každý vyznal. V našich bankách často ani nevíme, za co platíme. „Ceníky jsou dlouhé a nepřehledné. Ve službách typu balíček nemáte většinou šanci se orientovat. Víme, že tohle zákazníci vnímají jako problém, takže chceme, aby se klient na náš ceník podíval a ihned věděl,“ uvádí Rostislav Kocman. Banka slibuje i jiný přístup na pobočkách a vstřícnou otevírací dobu.

Air Bank bude plnohodnotnou bankou, takže se začátkem působení budou v provozu i pobočky. „Bude zcela na vás, pro co se rozhodnete. Pokud potřebujete kontakt s bankou jako takový, pobočky vám budou k dispozici. Při otevření banky chceme mít pobočky ve vybraných velkých městech. A pokud se rozhodnete stát se naším zákazníkem třeba doma u počítače, také to bude možné. Pro zřízení jednotlivých produktů prostě nebudete muset ani jednou navštívit pobočku. Je několik možností, jak to udělat. Teď je zkoušíme,“ říká Rostislav Kocman.

Banka však podle jeho slov musí vydělávat, není to charita. „Věříme tomu, že banka může vydělávat na spokojených zákaznících. Pokud je zákazník spokojený, nevadí mu za služby platit. Nechceme se soustředit na to, abychom nabízeli účet zdarma, ten fakticky neexistuje. Když banka nevydělá peníze na poplatcích za vedení účtu, vybere si je jinde,“ míní budoucí mluvčí Kocman.

Co je Brusson?

Kvůli zisku bankovní licence byla založena společnost Brusson, která žádost podala minulý rok v červnu. Žádná společnost, která nemá bankovní licenci, totiž nemůže mít ve svém názvu slovo banka.Takže veškerou přípravu na zahájení činnosti zajišťuje právě tato společnost.

Na udělení či neudělení licence má Česká národní banka jeden rok. Pokud se rozhodne dát PPF zelenou, mělo by být povolení vydáno nejpozději příští měsíc. „Udělení licence není jednoduchý proces. ČNB má nejrůznější požadavky, dotazy a my jako žadatelé reagujeme a zpracováváme potřebné dokumenty. Česká národní banka má sice roční lhůtu, ale není to tak, že podáte žádost a za rok je licence na světě. Může se stát, že rok nebude stačit. Doufáme však, že v červnu licenci dostaneme. Do konce roku bychom pak chtěli otevřít, uvádí Rostislav Kocman.

Hledá se bankéř

Společnost Brusson hledá už nějakou dobu pro Air Bank také zaměstnance. Zájem je velký. „Často se hlásí ti, co už zkušenosti s prací v bance mají. Není to však vůbec podmínkou. Hledáme lidi, kteří budou umět poradit a produkt dobře vysvětlit. V bankách často sedí jen lidi s nastudovaným manuálem a nejsou schopni ani pořádně vysvětlit, co nabízí. Naše nabídka bude naopak jednoduchá, my tento problém mít nebudeme,“ uzavírá Rostislav Kocman.

Další článek


 

celkem 50 komentářů

Nejnovější komentáře

á pán je moralista mě by spíše zajímalo, jak je v s...
tt
2. 6. 2011, 23:05
Používám Mbank asi dva měsíce od vzniku , a doteď to...
Petr
2. 6. 2011, 21:07
Vzhledem k tomu, ze to negeneruje zadne minusove cas...
S474N
25. 5. 2011, 13:41
Treba tim, ze mu nekde utekla nejaka platba v radu p...
jauzvaznenevim
20. 5. 2011, 07:26
co furt máš s těma dorý Buz erantama ness tady jsi v...
Jouda Truhlík
20. 5. 2011, 00:28

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená