FinExpert.e15.cz

Bruselská svěrací kazajka [Komentář o euru]


Radek Holeček  |  16. 03. 2016 06:43

Vždycky mě překvapí, jak jsou lidé vyděšení, když zjistí pravdu. Ale když jdou k volbám, stejně volí ty, co rádi rozhazují a jakmile jim někdo utáhne opasek, jde od válu. Když někdo přijde s nějakým reálně udržitelným programem, třeba, že každý rok budeme mít vyrovnaný rozpočet, že výše důchodů se bude odvíjet od toho, kolik se na ně vybere a ne od toho, jak mají silnou voličskou základnu, a že každý rok splatíme dejme tomu 5 % svého dluhu, tak jakou bude mít šanci? Kdo ho bude poslouchat? A kdo ho bude volit? Nikdo. Takže máme to, co chceme. A stejně tak mají to, co chtějí, lidé v EMU. A o nic nejde. Život jde dál, hlady nikdo neumírá, tak proč plakat.

 | 
Radek  |  16. 03. 2016 11:37

Já nevím, co pan Pospíšil předvádí za hysterii. Od Finexpertu bych čekal daleko více odbornosti a daleko méně odkazů na politické výkřiky. Řecko si žilo nad poměry hlavně v oblasti důchodů a teď je za to potrestáno a s eurem to má pramálo společného. I bez eura totiž krachli mnohokrát, akorát si teď na ten jejich bordel posvítí někdo zvenku. Sníží se platy a důchody, klesne cenová hladina, budou více konkurenceschopní a euro zůstane. Co se týká samotného eura, je to dnes druhá nejrozšířenější měna po dolaru. V klidu Vám jí vymění nebo vezmou v zapadlé vísce někde uprostřed Asie, což svědčí o síle měny. Před 15 lety tam nějaké euro nikdo neznal. Ano, kvatitativní uvolňování stejně jako nekonečné utrácení vlád je určitý problém. Ale i dluhy domácností se u nás pomalu blíží dluhu ČR, takže takto je nastavený novodobý finanční systém. Mimochodem i Sulík a Farage jsou stejní populisté, jako Ti, kteří rozhazují veřejné rozpočty. Vezou se na vlně odporu a zapomínají vcelku rychle, že členství v EU případně v eurozoně přináší nejen výhody ale občas i nevýhody. Zrovna členství Slováků v eurozoně přineslo zřetelnou výhodu v tom, že nás platově i v HDP prakticky dohnali, ačkoliv před 20 lety byli na tom podstatně hůř.

 | 
Axl  |  16. 03. 2016 18:57

Slováci nás dohnali jedině díky intervencím ČNB. Tedy kvůli tomu, že ČNB se rozhodla devalvovat CZK i proti permanentně devalvovanému euru. Kdyby dnes bylo bez intervencí EURo třeba za 22 korun, Slováci by si o dohánění mohli leda nechat zdát. Tzn. nedohnali nás díky tomu, že mají EURo, ale díky tomu, že my máme vlastizrádce a zloděje úspor Singera, ze kterého se Rašín v hrobě obrací. A za X let budeme vstupovat do eurozóny. Mohli jsme do ní za těch dalších X let vstupovat při kurzu 19 či ještě méně korun do EURa (kdyby ECB dělala vylomeniny s QE, ZIRP, atd... a my ne), ale budeme vstupovat při již prakticky zafixovaném kurzu 27 korun za euro. Singer by měl vysvětlit každému penzistovi, který má na účtě našetřeno třeba 300 tisíc, proč mu ty úspory na EURo nepřevede v kurzu 1:19, ale 1:27 - respektive správně by ten rozdíl tomu důchodci měl doplatit ze svého a pokud na to nemá, tak hybaj do vězení pro dlužníky či do uranových dolů si to odpracovat.

 | 
bob  |  16. 03. 2016 21:14

konečně někdo kdo se nebojí (je mu to dovoleno psat) samozřejmě, protože ty maister-media jsou k zblití čím nás krmí a lide věří což je nejhorší a pana Pospíšila sleduji dlouho a jeho články (hlavně k čmoudům) jsou o něčem jinem než předkládají ty prolhané deníky včetně státních kteří by měly býti jaksi nezávislé ale bohužel není to ani v zapadní evropě (hlavně v D) tak jak by to mohlo být u nás

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená