FinExpert.e15.cz

BRKI ani NRKI nespolupracují s Centrálním registrem dlužníků

V poslední době se objevují informace o tom, že Bankovní a Nebankovní registr klientských informací jsou "podsystémem Centrálního registru dlužníků a mezinárodního systému CERD", nebo že pomocí takzvaného "Potvrzení o bezdlužnosti", jež CERD na svých stránkách za poplatek nabízí, lze zjistit, zda je „evidován Váš dluh vůči bankám, obchodním společnostem, úvěrovým a leasingovým společnostem nebo státní instituci“. Bankovní a Nebankovní registr označují tyto informace za nepravdivé a zavádějící. Z tohoto důvodu také vydaly oficiální prohlášení o nespolupráci s CERD.

Text prohlášení:

"Jménem Bankovního registru klientských informací (BRKI) a jeho 20 současných členů a rovněž jménem Nebankovního registru klientských informací (NRKI) a jeho 23 současných členů bychom rádi veřejnost upozornili, že ani Bankovní a Nebankovní úvěrový registr klientských informací, ani žádný z jejich dále uvedených členů, s CERD v oblasti výměny dat o svých klientech nespolupracuje a CERD proto nemá k žádným údajům o dlužnících těchto subjektů přístup. Vzhledem k tomu členské společnosti nepovažují Potvrzení o bezdlužnosti či jiné obdobné dokumenty, jejichž vystavení za úplatu CERD nabízí, za relevantní podklady pro svou činnost a při posuzování žádosti o finanční prostředky k nim nepřihlížejí.

O výpis z Bankovního nebo Nebankovního registru klientských informací je možné zažádat pouze třemi způsoby. Prvním je osobní návštěva klientského centra obou registrů na adrese Na Vítězné pláni 1719/4, Praha 4, kde je možné získat výpis buď za 100 korun s lhůtou vystavení do 30 dnů, nebo za 200 korun na počkání. Druhou možností je poslat za sebe zplnomocněnou osobu. Třetí způsob je pak zažádat o výpis poštou, a to zasláním žádosti s notářsky či úředně ověřeným podpisem, kde jsou ceny za výpis stejné, ale k ceně výpisu je připočten poplatek za poštovní služby. Výpis zatím nelze získat přes internet, důvodem je ochrana osobních údajů."

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

BRKI a NRKI
Pavel
2. 12. 2009, 03:11
hmm
ttx
1. 12. 2009, 16:22

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená