FinExpert.e15.cz

BRITISH AIRWAYS: Odbavení na letišti patří minulosti, Češi volí rychlost a nízké ceny

Cestující společnosti British Airways si nyní mohou sami vytisknout palubní vstupenku online na stránkách ba.com také při odletech z České republiky. Zavedení možnosti vytisknout online palubní vstupenku přímo z pohodlí domova provází mimořádně výhodná cenová nabídka British Airways. Rostoucí obliba internetu v České republice přispívá k rozvoji internetových služeb. Ze statistik vyplývá, že devětapadesát procent českých občanů využívá internet k organizování své dovolené.** Lidé už nenavštěvují internetové stránky výhradně za účelem vyhledání  informací. Jak vyplynulo z průzkumu společnosti British Airways, každým rokem roste počet těch, kteří přes internet organizují a nakupují svoji dovolenou, rezervují letenky, ubytování, automobil a další služby. Češi na internetových službách oceňují rychlost a nízké ceny.

Společnost British Airways sleduje vývoj online trendů. Od března 2007 si mohou cestující British Airways vytisknout palubní vstupenku online na stránkách ba.com také při odletech z Prahy. Vylepšená stránka ba.com umožňuje mimo jiné snazší orientací zákazníků díky zjednodušenému vyhledání destinace, letového řádu, ceny a dalších informací. Zákazníci zde mohou provést rezervaci letenky, ubytování, automobilu, vstupenek na kulturní a jiné program – vše v rámci jedné transakce. Čtyřiadvacet hodin před odletem se na těchto stránkách mohou odbavit tzn. přihlásit se na let (online check in) a na letiště přijít již s vytištěnou palubní vstupenkou (Online boarding pass). Pokud má cestující pouze příruční zavazadlo, může po příjezdu na letiště směřovat se svojí vytištěnou palubní vstupenkou přímo k pasové kontrole. Nemusí se již zdržovat čekáním u odbavovací přepážky.

Oblibu online služeb v letecké dopravě potvrzují statistická data společnosti British Airways, podle kterých se na odlety z Prahy na ba.com odbavilo (využilo službu online check in) v roce 2006 o 65.6 % cestujících více než v roce 2005. Důvody strmého nárůstu potvrdil také průzkum mezi cestujícími, který připravila společnost British Airways*.

Výsledky průzkumu mezi zákazníky British Airways

Češi se velmi rychle vyrovnávají úrovni vyspělých evropských zemích v oblasti využívání internetu. Ze statistik vyplývá, že devětapadesát procent českých občanů využívá internet k organizování své dovolené. Pro srovnání ve Velké Británii je to šedesát procent občanů.** Za největší výhodu plánování cestování či dovolené přes internet považuje 42 % Čechů rychlost, snadnost a pohodlnost přístupu k informacím, 28 % možnost srovnání cen a nabídek a 26 % respondentů tento způsob volí pro pohodlí při organizaci celé cesty. Čeští zákazníci hledí při nákupu letenek především na snadnou dostupnost a rychlost jejich pořízení. Významným motivačním prvkem je cena. Češi zkrátka chtějí cestovat rychle a levně. Letecká společnost British Airways jim nabízí v období mezi 14. a 20. březnem ideální příležitost vyzkoušet online palubní vstupenku (Online boarding pass) na některém letů z Prahy v praxi. Po pět dní naleznou zákazníci na ba.com letenky do vzdálených míst za velmi nízké ceny. Zaoceánská destinace jako Miami nebo Los Angeles budou čekat na cestovatele za ceny srovnatelné s automobilovým výletem po Evropě. Vzhledem k tomu, že o zakoupení zvýhodněných letenek rozhoduje především rychlost, je rezervace a zakoupení letenky na internetové stránce ba.com nejsnazší cestou.

Online průzkum British Airways - srpen 2006, 5579 respondentů, + ACNielsen 2006

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená