FinExpert.e15.cz

Británie práskne Bruselu dveřmi, premiérka prosazuje tzv. hard-brexit


xmarek  |  21. 01. 2017 20:31

Oni ví moc dobře proč tuto loď zvanou Titanic, pardón EU opustili dokud to šlo. My to máme horší. Jsme závislí na automotive from DE a tak se prostě potopíme: https://goo.gl/iKiiV3... spolu s ostatními. A na vašem místě bych uvažoval co dál. Proč asi furt straší Blackout-em?

Odpovědět  |   | 
qwertz  |  22. 01. 2017 10:14

Úžasné kecy. Všichni nadávají na EU, protože ji řídí idioti typu Juncker, které jsme si tam sami zrpostředkovaně navolili. 70% ovčanů nechodí k volbám, protože je EU nezajímá, ap ak se diví, kdo ten spolek řídí a jakým směrem. Pokud náhodou do europarlamentu nevolíte, pak za to můžete VY!

EU není špatný projekt, a 99% kritiků v ČR není schopných odpovědět na banální otázku, čím konkrétně je EU poškozuje. Jak se to projevuje v jejich každodenním životě? EU je náš projekt, né těch trotlů v Bruselu, které z vlastní lenosti nejsme schopni hnát vidlema.

Britové neví, proč EU opustili, neboť debata se vedla iracionálními argumenty, a můžete se vsadit, že ten John Doe v prdelákova bude první, kdo se bude divit až nedojdou dotace z bruselu. EU je největší trh na světě složený ze vzájemně kompatibilních zemí s velmi podobnou úrovní občanských práv, ochrany životního prostředí či zaměstnanců. Když GB odejde a hodlá obchodovat volně s celým světem (jak nyní tvrdí), jak asi bude konkurovat banánovým republikám nebo Asii, kde na lidská práva, zaměstnance a životní prostředí stát kašle? Britové si to vyžerou do dna a nás může těšit, že to zavře hubu většině inteligentů, kteří chtějí EU rozbít, místo aby ji reformovali.

Odpovědět  |   | 
MOJE JMÉNO  |  23. 01. 2017 06:00

EU JE špatný projekt, a to z prostého důvodu, že ekonomika jde až v závěsu za politikou a nikoliv naopak. První hřebík do rakve je Řecko, které mělo okamžitě vystoupit, nasadit vlastní měnu, devalvovat a následně konsolidovat. Druhý hřebík je německá havloidní vstřícnost německé političky. Třetí hřebík je Británie. Co bude ten čtvrtý a který bude poslední ?

Odpovědět  |   | 
Radek  |  23. 01. 2017 13:41

Moc pěkně napsáno. Oni zlí v Bruselu a my skvělí tady. Opustit EU znamená vyklidit pole, což vyhovuje Americe, Rusku i Číně, ale nikoli nám. Jako společná Evropa jsme silnější než jednotlivé státy Evropy. Jestli si tohle lidé neuvědomují, tak je to smutné.

Odpovědět  |   | 
Ne321  |  24. 01. 2017 09:25

To co si Britanie vyzere a nevyzere je ponekud predcasne urcovat. Jenom tak pro zajimavost, na konci tohoto tydne vyrazi britska premierka do Spojenych statu, hlavni naplni schuzky je dojednani dohody o volnem obchodu se Spojenymi staty, ano te dohody kterou Evropska unie nikdy nebude mit, protoze ji nejdrive sestrelili evropsti levicaci a nasledne ji ted uz nebude chtit prijmout ani novy populisticky americky prezident. Zavreny pristup na evropsky trh poskodi vice evropske firmy nez britske, protoze Velka Britanie mela velky schodek obchodu s Evropou. Nemecti politici halasne vykrikuji jak to daji Britanii "sezrat" zatimco nemecti prumyslnici skripou zubama, protoze Velka Britanie je mimo jine nejvetsi zahranicni trh pro nemecke automobilky a treti nejvetsi exportni partner obecne. Na svetovem trhu je (narozdil od nas) schopna Velka Britanie bananovym republikam konkurovat velmi dobre, protoze zakladem jeji ekonomiky jsou finance a high tech technologie, takze narozdil od nas nemusi tak resit zdali dokazi nejaky jednoduchy polotovar vyrobit levneji nez Ind s rucnim soustrujem. Suma sumarum s tim kdo na cem prodela bych byl jeste hodne opatrny. Obecne pro Velkou Britanii davala Evropska unie smysl dokud slo o zonu volneho obchodu, ve chvili kdy se zacala premenovat v superstat uz ucast davala smysl mene, protoze Britanie stala vzdy stranou kontinentalnich problemu a vyzev. To se mimochodem ukazalo i pri posledni ekonomicke krizi, kdy makroekonomicka cisla Velke Britanie konvergovala k cislum Spojenych statu a nikoliv kontinentalnich statu.

Odpovědět  |   | 
qwertz  |  25. 01. 2017 14:34

No zrovna dnes premiérska Trumpovi z parlamentu nepřímo vzkázala (varovala poslance), že obchodní dohoda s USA může být pro UK velmi nebezpečná, vzhledem k vysokým evropským standardům, které US firmy plnit nemusí.

Odpovědět  |   | 


Posílat příspěvky e-mailem:

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno) více