FinExpert.e15.cz

BIZ květen 2005

Voda z veřejného vodovodu je pro spotřebitele dostupná pouhým otočením kohoutku v kuchyni, prochází nejpřísnějšími kontrolami na obsah škodlivin a hlavně je asi 250krát levnější než voda kupovaná. Přesto preferuje balenou vodu rok od roku stále více Čechů. Prodej balené vody se tak stává velmi výnosným byznysem. - Nejchytřejší knihy, co známe: Přinášíme výběr knih, které vás naučí všechno, co doopravdy potřebujete vědět o byznysu. - Příští sezonu už nemusíte být „jenom“ lyžaři na cizím, investujte do rakouských sjezdovek.
Dále v květnovém BIZu: - Umění managementu - Profil: Ropný král - Nejlepší rada, jakou jsem kdy dostal - Profil: Malé firmy nemají šanci - Extra: Nasměrujte vize k úspěchu - Case study: Nejstarší české řemeslo - Human resources: Slabá místa - Ebiz: Co není doma, to se počítá - Auto: Baby Aston za baby cenu
BIZ květen 2005

Business English
Najmout a vyhodit
Zaměstnat ty správné lidi na správných místech a ve správný čas a zároveň se taktně zbavit těch, kteří chybují – to je klíčový faktor při budování velké společnosti.

Profil
Ropný král
Zatímco ostatní ředitelé jsou skeptičtí ke zprávám o globálním oteplování, lord Browne se zájmem hovoří o tom, jak snížit emise skleníkových plynů.

Malé firmy nemají šanci
Pětatřicet let budovala firmu Core Computer. Když nemohla podnikat v Československu, založila firmu ve Velké Británii a obchodovala s tehdejšími komunistickými kádry.

Byznys
Naivní byznys
Roční obrat na českém trhu s balenou vodou tvoří zhruba devět miliard korun, přičemž jenom spotřeba minerálních vod vzrostla od roku 1994 do dneška o 360 %.

Kupte sjezdovku v Rakousku
Možností, jak v Alpách investovat, je dost. Proč nezaložit svůj byznys na lidech, kteří chtějí jezdit z kopce dolů, jak jen to nejrychleji jde?

Fortune
Umění managementu
Když Henry Luce roku 1929 formuloval leták pro časopis, kterému zvolil název Fortune, vyslovil v něm i tento slib: „Nebude obsahovat žádné rady, jak máte vést své podnikání.“

Nejlepší rada, jakou jsem kdy dostal
Měl jsem dva rádce, svého otce Howarda Buffetta a Bena Grahama. Těchto dvou mužů jsem si velmi vážil. Když ale vzpomínám na to, co mi říkali, musím přiznat, že první, na co pomyslím, je rada špatná.

Nejchytřejší knihy, co známe
Nemůžete mít vždycky po ruce dokonalou knihu. Ale můžete mít po ruce perfektní seznam četby. A proto Fortune zadalo redaktorům, aby vybrali knihy, které vám rozhýbou mozek.

Extra
Nasměrujte vize k úspěchu
Pronikání konceptu Balanced Scorecard (BSC) do praxe postupuje velmi rychle, dokonce rychleji, než se při jeho vzniku předpokládalo.

Case study
Nejstarší české řemeslo
V našem oddělení panuje příjemná atmosféra. Jako v každém týmu jsou i v tom mém nejrůznější typy lidí. Sdílíme spolu poslání a pracujeme týmově, na což jsem hrdý.

Human resources
Slabá místa
Většinou manažeři vynikají pouze v několika málo oblastech své práce, zatímco ostatní zůstávají nevyužity nebo viditelně opomíjeny.

Ebiz
Co není doma, to se počítá
Výraz outsourcing působí téměř jako magické zaklínadlo. Dodavatelé přesvědčují o jeho výhodnosti, zákazníci jsou spíše skeptičtí. Funguje vůbec outsourcing? Bezpochyby ano.

Auto
Baby Aston za baby cenu
Aston Martin napodobil konkurenty a doplnil řadu o dostupnější model V8 Vantage. Baby Aston, jak se novému sporťáku přezdívá, má ovšem velké sebevědomí.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená