FinExpert.e15.cz

BIZ březen 2005

V aktuálním čísle BIZu (na stáncích a ve schránkách od 1. března 2005) se dočtete: - Hewlett-Packard už nehledá superstar - Budování úspěšné firmy - První dáma českého fastfoodu - Kontroverzní ekonomický stavitel - Boj o nebe - Žlutá je dobrá - Akcie Googlu za 165 dolarů – cože?! - Už to Nokia prohrála? - Jeden Harry Potter jaro nedělá - Nová éra telefonování - Souboj flotil o zákazníka - Auto: Rolls-Royce Phantom - FAQ: Michal Černík
BIZ březen 2005


Comment
Hewlett-Packard už nehledá superstar
Po necelých šesti letech opustila nedobrovolně své křeslo šéfky druhé největší počítačové společnosti na světě Carleton „Carly“ Fiorina. První žena, která kdy tuto firmu vedla.

Business English
Budování úspěšné firmy
Před několika lety jsem vytvořil poradenskou firmu, která se zaměřuje na katalytické technologie. Usadil jsem se v Silicon Valley a zjistil, že jsem obklopen spoustou tvořivých lidí.

Profil
První dáma českého fastfoodu
Když se měla rozhodnout, co by chtěla v budoucnu dělat, neměla v tom úplně jasno. Tehdy ještě netušila, že byznys a obchod budou její každodenní chleba, a to téměř doslovně.

Kontroverzní ekonomický stavitel
David Mencl řídí a většinově vlastní fi rmu Ekonomické stavby, která se zaměřuje na dodávku rodinných domů na klíč. Společnost v loňském roce „obrátila“ přes půl miliardy korun.

Boj o nebe
Ve svých 43 letech patří Michael O‘Leary k mladší generaci manažerů, kteří ještě neztratili chuť riskovat, a teprve příští roky ukážou, nakolik byly jejich odvážné plány reálné.

Žlutá je dobrá
Sedíme s majitelem Student Agency v zasedací místnosti. Hovor se točí kolem „dé jedničky“. V tom začne vyzvánět mobil a Radim Jančura se omlouvá, že ho bude muset přijmout.

Fortune
Akcie Googlu za 165 dolarů – cože?!
Jon Gales miluje Google. Ne však z důvodu, jaký vás asi napadá. Je to jistě skvělý vyhledávač, ale to, co Gales skutečně oceňuje, je fakt, že mu Google vydělává peníze.

Už to Nokia prohrála?
Zdánlivě neotřesitelná pozice fi rmy Nokia se začala hroutit. Tržní podíl finského obra se snížil z přibližně 38 % v roce 2003 na 30 % v prvních devíti měsících minulého roku.

Byznys
Jeden Harry Potter jaro nedělá
Pryč jsou doby vyhladovělého socialistického čtenáře, kdy si nakladatelé mohli dovolit vydat padesát tisíc výtisků a měli téměř jistotu, že na trhu s dobrým titulem uspějí a neprodělají.

Ebiz
Nová éra telefonování
Výhody sjednocení sítí pod jednu střechu jsou jednoznačné: velká úspora provozních nákladů na komunikační služby, zkvalitnění služeb a v neposlední řadě jednotná podniková infrastruktura.

Extra
Souboj flotil o zákazníka
Vývoj letecké dopravy se v posledních letech stává dynamičtějším. Od konce 90. let minulého století stále pokračuje obrovský boom nízkonákladových leteckých společností.

Auto
Rolls-Royce Phantom
Automobilka Rolls-Royce překonala s pomocí nového vlastníka krizi a do 21. století vykročila s novou továrnou v anglickém Goodwoodu a novým modelem Phantom.

FAQ
Michal Černík
Zakladatel portálu Atlas.cz kupuje zboží online pouze tam, kde to zná. Nemůže se však dočkat doby, kdy bude možné nakupovat na internetu stejně jednoduše jako v klasických hypermarketech.

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Ekonomické stavby
Eva
8. 9. 2005, 19:21
pudovky
Dan
15. 4. 2005, 08:19
Kontroverzní ekonomický stavitel
já kaskader
6. 4. 2005, 17:27

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená