FinExpert.e15.cz

BH Securities: Stává se specialistou na investiční certifikáty

Společnost BH Securities, jeden z největších nebankovních obchodníků s cennými papíry, se stala specialistou na investiční certifikáty emitované Volksbank AG. Přínosem nových druhů investičních certifikátů tak přispívá Burze cenných papírů Praha zařadit se mezi vyspělé trhy s těmito produkty.

Investiční certifikáty jsou skrytým fenoménem vyspělých kapitálových trhů. V současné době jsou provázeny značným růstem emisí a objemů, a tak stoupá jejich význam jak v portfoliích drobných retailových investorů, tak i velkých institucí či fondů. Investiční certifikáty jsou charakterizovány především přístupností, nízkou vstupní investicí a nízkými transakčními náklady, transparentností, likviditou a různorodostí. 

Prvním typem certifikátu, s nímž vstoupila společnost BH Securities ve spolupráci s Volksbank AG na BCPP, je PX index certifikát, nejjednodušší certifikát z hlediska konstrukce a chování. 

Dalším druhem certifikátu, na nějž se BH Securities a Volksbank AG specializují a které budou emitovány na BCPP, jsou diskontní certifikáty, které přinášejí řešení i pro konzervativní investory, neboť mají omezen maximální výnos, ale zároveň jsou kryty proti určitému poklesu podkladového aktiva. Parametry při jejich emisi jsou po celou dobu životnosti neměnné. Tyto diskontní certifikáty jsou zaměřeny na domácí tituly, jako je ČEZ či Telefónica O2, a tak je možné získat nákup českých akcií se slevou. „V rámci budoucí spolupráce s Volksbank předpokládáme emise dalších druhů a typů investičních certifikátů na BCPP, tedy bonusových, garantovaných i warrantů,“ říká Zdeněk Lepka, ředitel společnosti BH Securities. 

První investiční certifikáty se objevily na BCPP v říjnu loňského roku. Šlo o indexové certifikáty vázané na regionální indexy vídeňské burzy. Jedinečnost investičních certifikátů, na něž se BH Securities a Volksbank AG specializují, spočívá také v tom, že se tím přiblíží investorům možnost diverzifikované investice do trhů v Srbsku, Turecku, Chorvatsku a do dalších trhů se silně rostoucími ekonomikami.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená