FinExpert.e15.cz

Bezúročná půjčka? Z vlastního termínovaného vkladu

 V rámci startu nového obchodního modelu rozšiřuje Union banka svoji stávající nabídku úvěrových produktů. Od začátku února tak mají klienti Union banky pod názvem Bezúročná půjčka k dispozici úvěr s 0 % úrokem.

 Bezúročný úvěr je určen fyzickým osobám, které si chtějí uchovat výhody termínovaného vkladu a zároveň požadují rychlé a nebyrokratické rozhodnutí o udělení půjčky. Pro její poskytnutí si stačí otevřít jeden z balíčků produktů vázaných na běžný účet (Konto EFEKT, PROGRES, JUNIOR nebo AMOS) a mít uloženy peníze na termínovaném vkladu nebo spořícím účtu (termínovaný vklad Klasik nebo U-Konto) s minimálně tříměsíční lhůtou splatnosti.

 "Jsme první bankou s podobným produktem na českém trhu. Nabídka směřuje nejen na naše současné klienty, ale i klienty konkurenčních bank. Výjimečnost produktu spočívá jednak v 0% úročení, ale také v tom, že klient si může své úspory bez obav uložit na delší období s tím nejvýhodnějším úrokem aniž by se obával ztráty finanční rezervy," komentuje bezkonkurenční nabídku Union banky ředitel prodeje Roman Truhlář.

 Výše úvěru je volitelná v intervalu 10 tis. až 300 tis. Kč, vždy maximálně ve výši 80 procent termínovaného vkladu. Splácení probíhá v pravidelných rovnoměrných měsíčních splátkách ve sjednaném období od 3 měsíců až do 4 let. Za poskytnutí bezúročné půjčky platí klient jednorázový manipulační poplatek 300 Kč. Lze čerpat několik úvěrů souběžně. Z pohledu banky je bezúročná půjčka jištěna klientovým termínovaným vkladem ve výši 125 % poskytnutého úvěru, který je po celou dobu splácení úročen 0,1 %. Depozitum, které převyšuje jištění půjčky (125 % půjčky) je úročeno sazbou odpovídající pásmu a splatnosti celého vkladu v době jeho založení. V případě prodlení se splácením je přečerpaný (nesplacený) rámec půjčky sankcionován jako nepovolený debet na běžném účtu, kdy úrok z prodlení činí 31 %.

 Hlavní výhodou bezúročné půjčky je ten, že umožňuje okamžitý přístup k finančním prostředkům, které jsou jinak vázané do data splatnosti termínovaného vkladu. To umožní klientům výběr delší doby splatnosti termínovaného vkladu s vyšší úrokovou sazbou. Volitelná výše půjčky činí 10 tis. - 300 tis. Kč; max. 80 % hodnoty termínovaného vkladu. Dobu splácení lze zvolit od 3 měsíců do 4 let. Přidělení půjčky nezávisí na scoringu klienta. Úvěr je zajištěn jeho penězi na termínovaném vkladu. Klient nemusí platit sankční poplatky za předčasný výběr termínovaného vkladu. Existuje možnost poskytnutí několika půjček souběžně, případně opakovaně.

 (Zdroj: tisková zpráva Union banky)

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená