FinExpert.e15.cz

Bezpečnostní systém na ochranu kol proti krádeži dorazil do ČR

Praha, 27. března

V České republice mají nyní cyklisté možnost využít jedinečný bezpečnostní systém, který výrazně znepříjemňuje život zlodějům jízdních kol. Datatag „neviditelný“ UV PRO systém obsahuje viditelné i ukryté identifikátory včetně nejmodernějšího UV nátěru, který neviditelně označí kolo a dává mu unikátní identifikaci. Datatag bezpečnostní identifikační systém je vhodný pro všechny typy rámů jízdních kol. Systém je také podporovaný policií v rámci prevence kriminality, v ČR je podporován přímo z Ministerstva vnitra. Systém chrání rámy kol, vidlice a ostatní součásti jízdního kola. Produkty firmy Datatag přivezl na trh začátkem letošního roku výhradní dovozce pro ČR společnost AB FinPoint, a to díky úvěru, který získala u Equa bank.

„Hodně majitelů kol se domnívá, že registrací kola v nějaké lokální či výrobní databázi kolo ochrání a krádeže jako zázrakem poklesnou. Ale pravda je taková, že registrace bez správného identifikačního značení nefunguje,“ říká Michal Tuček, jednatel společnosti AB Fin Point. „Již v minulosti existovaly snahy podobný systém vyvinout. Nikdo dosud ale nedokázal propojit nejmodernější technologie s policií, pojišťovnami a dalšími relevantními institucemi. Důležitou podmínkou našeho úspěchu byly samozřejmě finance, protože nápad a podnikatelský entuziasmus jednoduše nestačí. V této oblasti nám výrazně pomohla Equa bank, jejíž profesionální přístup, vstřícnost a na banku nezvyklá flexibilita nám v České republice pomohly dotáhnout náš podnikatelský záměr do dnešní jedinečné podoby,“ doplňuje Michal Tuček.

„Equa bank dlouhodobě podporuje zajímavé a zároveň životaschopné podnikatelské nápady. Myšlenka firmy AB FinPoint dovážet bezpečnostní systémy na ochranu jízdních kol, vozidel a majetku je právě jedním z nich. Největší odměnou pro nás je, když vidíme, že také díky naší pomoci se takové nápady uvedou v reálný život,“ uvádí Vojtěch Záškodný, ředitel komerčního bankovnictví Equa bank.

Datatag bezpečnostní systém pro kola obsahuje uvedené nejmodernější technologie:Neviditelný UV nátěrSystém obsahuje 4 neviditelné UV nátěry pro trvalé označení rámu, vidlicí a kol. Unikátní, téměř neviditelný UV nátěr tvoří hlavní část identifikace a ochrany proti krádeži. Tento neviditelný UV nátěr není na kole viditelný.

Výstražný štítek odolný proti neoprávněné manipulaciSpeciálně vyvinuté štítky obsahují unikátní identifikační číslo pro dané kolo a QR kód. Štítky varují potencionální zloděje, že kolo je chráněno a nelze je odstranit bez jejich poškození.

MikrotečkyŠpičkový identifikační systém mikroteček je vyroben pro snadné použití. Mikrotečky jsou aplikovány na různé povrchy, takže je prakticky nemožné, aby je pachatelé našli a všechny odstranili. Mikrotečky lze použít pro značení celého kola včetně komponentů a příslušenství.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená