FinExpert.e15.cz

Bezkontaktní platby si Češi velmi rychle oblíbili

Praha, 2. července 2014

Z 10,1 milionu platebních karet v České republice je více než 42 % bezkontaktních. ČSOB jich dosud vydala necelý milion, což představuje cca dvacetiprocentní podíl na trhu. Podmínky pro využívání bezkontaktních technologií se u nás rok od roku radikálně zlepšují. ČR se stala světovým lídrem v popularitě bezkontaktních karet i podílu terminálů umožňující bezkontaktní platby. Každý druhý terminál je nyní bezkontaktní. ČSOB proto doplňuje do portfolia bezkontaktní nálepku – rychlý, jednoduchý a bezpečný způsob placení, který je vždy po ruce. Klientům navíc nabízí debetní i kreditní variantu, volbu vlastního designu a výhodné pojištění. 

„Ideální doba pro zavedení bezkontaktních nálepek nazrála jak z pohledu klienta, tak technologicky. Češi přijali bezkontaktní platby velmi rychle – za necelé tři roky – a navíc máme nyní k dispozici i dostatečně širokou síť terminálů umožňujících bezkontaktní placení. Je tak na čem stavět,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB, a pokračuje: „Plné pokrytí bezkontaktními terminály lze v Česku očekávat do konce příštího roku.“

Bezkontaktní nálepka představuje novou a alternativní formu placení, díky níž může klient platit i jakékoliv částky bez nutnosti nosit s sebou kabelku, peněženku nebo samotnou platební kartu. „Výhodou je, že si klient může nálepku přilepit na mobilní telefon či na přívěsek na klíče.  Z jakéhokoli předmětu – nejčastěji telefonu – tak lze vytvořit rychlý a pohodlný platební nástroj. Rychlý také díky tomu, že při platbě do 500 Kč nezadáváte PIN,“ vysvětluje Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

ČSOB nabízí jak kreditní, tak debetní variantu nálepky. Zájemce si navíc může vybrat z několika originálních designů, které si v rámci testování vybrali samotní klienti. Případně si přes internetovou aplikaci navrhnout její zcela unikátní vzhled – umístit si na ni fotografii svého blízkého, zvířecího mazlíčka nebo jednoduše toho, co chce mít stále na očích. 

„Klienti se v souvislosti s bezkontaktním placením často ptají na bezpečnost. Díky tomu, že majitel nálepku nedává z ruky, se možnost zneužití omezuje na minimum,“ vysvětluje Jana Opršalová. „Při zneužití karty třetí osobou klientům, nad rámec zákona a po rychlém prošetření, vracíme případnou odcizenou částku, a to od posledního zadání PIN. Nálepku lze navíc pojistit včetně mobilního telefonu a dalších osobních věcí, a za 11,50 Kč měsíčně (135 Kč ročně) tak získáte pojištění až do výše 20 000 Kč,“ uzavírá Jana Opršalová. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená