FinExpert.e15.cz

Bezkontaktní karty RB nyní i k firemním účtům

Praha, 17. července 2014

Raiffeisenbank rozšiřuje nabídku bezkontaktních karet i k firemním účtům, nově lze získat bezkontaktní i kartu z řady „Business“. Počet i objem transakcí bezkontaktními kartami přitom rychle roste, zároveň neustále klesá průměrná výše útraty bezkontaktní kartou. 

Raiffeisenbank nově vydává karty s bezkontaktní technologií i majitelům firemních účtů. S bezkontaktní technologií tak nově lze k firemním a podnikatelským účtům získat karty MasterCard Business Standard a Business Premium. „Firemní debetní karty s bezkontaktní technologií budeme automaticky vydávat všem novým klientům, stejně tak budou bezkontaktní všechny obnovené a náhradní karty. Bezkontaktní debetní karty vydáváme již více než rok, u klientů jsou stále oblíbenější a používají je i k placení menších částek, nově tuto možnost budou mít i majitelé firemních karet,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Romana Lantorová. 

Raiffeisenbank od loňského jara vydala už více než 170 tisíc bezkontaktních debetních karet. V letošním prvním pololetí přitom klienti tuto kartu použili u více než 4,5 milionu transakcí v objemu plateb přes 3,7 miliardy korun. Průměrná výše transakce bezkontaktní kartou je tak 822 korun, což představuje oproti předchozím rokům výrazný pokles. „Rychle přitom roste i podíl skutečně bezkontaktních transakcí, zatímco na konci loňského roku to bylo necelých 50 procent ze všech transakcí bezkontaktní kartou, nyní je více než 60 procent transakcí provedeno bezkontaktně.  To spolu s klesající průměrnou útratou ukazuje, že bezkontaktní technologie svou jednoduchostí, rychlostí a pohodlností motivuje lidi i k placení malých částek kartou,“ dodala Romana Lantorová.

Platební karty s bezkontaktní technologií umožňují zaplacení nákupu v hodnotě do 500 Kč bez zadání PIN rychleji a pohodlněji.  Klient v obchodě s terminálem pro bezkontaktní platby pouze přiloží kartu ke čtečce terminálu a má zaplaceno. V současné době lze takto v České republice platit na více než 30 tisících platebních terminálech. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená