FinExpert.e15.cz

BAWAG BANK: Opět podpora vzniku stolních kalendářů Konta Bariéry 2008

BAWAG Bank CZ a.s. již třetím rokem podpořila charitativní projekt Konta BARIÉRY – III. ročník celostátní dětské výtvarné soutěže nazvané „DĚTI MALUJÍ PRO KONTO BARIÉRY“.

Nejlepší z dětských prací, které zaslali žáci prvních stupňů vybraných základních a speciálních škol ze všech krajů naší republiky do soutěže "Děti malují pro Konto BARIÉRY", budou použity na výrobu kalendářů, jejichž prodejem získá finanční prostředky na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti. Cílem projektu je, mimo jiné, propagace Konta Bariéry, jednoho z nevýznamnějších neziskových subjektů v České republice, ve zvolené věkové skupině zdravých a handicapovaných dětí; současně se jedná o snahu posílit u zdravých dětí povědomí o tom, že je přirozené a že je možné různými způsoby pomáhat zdravotně postiženým vrstevníkům.

Konto Bariéry se rozhodlo vydat pro rok 2008 nově dva kalendáře. Menší kalendář je určen spíše pro domácnosti a jeho obsahové zaměření bylo shrnuto pod společný titul "Můj svět". Větší kalendář je o něco větší a je určen na pracovní stoly zaměstnanců firem a úřadů. Obrazová část tohoto kalendáře vznikla díky ochotě ředitele a pracovníků Domu dětí a mládeže v Šumné na Znojemsku. Reprezentuje výběr prací ze tři celostátních dětských výtvarných soutěží, do nichž se v posledním ročníku zapojilo neuvěřitelných 7 750 dětí ve věku od tří do patnácti let.

Jedná se o celostátní výtvarnou soutěž zdravých a zdravotně postižených dětí - žáků prvních stupňů základních škol. Obrázky namalované dětmi budou použity do stolního kalendáře Konta Bariéry 2008. Příjem z prodeje kalendářů bude věnován na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti; souběžným cílem je posilování vztahu dětí k výtvarnému projevu, podpora  přirozené soutěživosti dětí a vyhledávání talentovaných dětí a jejich propagace. Prodejní cena kalendáře bude 45,- Kč a bude vyroben v nákladu 5 000 výtisků.

Prodej stolních kalendářů v roce 2006 prokázal šťastnou ruku při rozhodování o realizaci této nové aktivity Konta BARIÉRY. V porovnání s rokem 2005, kdy byl prodej poprvé realizován, byl zájem jak široké veřejnosti, tak podnikatelských subjektů, úřadů a institucí spontánnější a ve svém výsledku podstatně větší. Příjem z prodeje stolních kalendářů, kterých bylo vyrobeno 5 000 kusů, byl stejně jako u nástěnných kalendářů převeden na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti. Celkový čistý příjem z prodeje: 119 229 Kč.
       
Soutěž byla vyhlášena v září 2006, termín odevzdání prací byl stanoven na 31. březen 2007. Osloveno bylo 33 základních a speciálních škol v celeé České republice, pozvání přijalo 18 škol a práce do soutěže zaslalo 11 základních škola 3 speciální školy. Nosným tématem soutěže byl „Můj svět“, to, co děti důvěrně zanjí, co mají rády a co se jim líbí. Jak vidí svět pohádek, svět svých představ, přání a snů. Porota se skládala  výtvarníka Josefa Palečka a Lucie Dvorákové a znalce dětského světa Michala Nesvadby, který byl předsedou poroty. Porota vybrala 40 obrázků, ze kterých budou vytvořeny dva kalendáře 2008.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená