FinExpert.e15.cz

BAWAG BANK: Jako mecenáš kultury nominována na cenu Ď

Nominace je za finanční podporu Moravského divadla v Olomouci.

BAWAG Bank byla nominována na Cenu Ď 2007,a to za generální partnerství a podporu Moravského divadla v Olomouci. Cena Ď se uděluje letos již po sedmé. Pořadatel akce a ředitelem Mecenáš klubu je pan Richard Langer. Záštitu nad letošním ročníkem převzal PhDr. Ondřej Černý, ředitel Národního divadla v Praze, členy Kolegia (hodnotící komise) jsou PhDr. Petr Fejk, ředitel Zoo Praha, PhDr. Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea,  Běla Jensen, zakladatelka Stonožkového hnutí,  MUDr. Vladimír Koza, zakladatel a ředitel Nadace pro transplantace kostní dřeně a Richard Langer.

Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne 25. června 2007 od 14:30 hod. v Praze ve Stavovském divadle, Ovocný trh 1. Vyhlašovat se bude deset mecenášů, kteří si odnesou křišťálovou cenu Ď na základě rozhodnutí Kolegia. Jeden mecenáš si pak odnese cenu Ď, kterou určí los.

Smyslem Ceny Ď je upozorňovat na pozitivní skutky českých mecenášů a tím upevnit jejich přesvědčení pokračovat v podporování kultury a charity. Smyslem je inspirovat další mecenáše a také snaha naučit děkovat.

Ceny Ď - jako "dík" uděluje každým rokem pěti až desetičlenné Kolegium pro vyjádření díků českým mecenášům za podporu kultury a charity. Členy Kolegia jsou osobnosti světa kultury a charity v České republice, každý se specializací na jeden obor kulturní nebo charitativní činnosti. Autorem a pořadatelem projektu je Richard Langer, který dal cenám Ď myšlenku a určil směr projektu, se kterým úvodní Kolegium při prvním ročníku cen Ď souhlasilo. Každý rok pak jako autor projektu inspiruje Kolegium k vytváření nových nominačních kategorií nebo zachování kategorií stávajících - podle reakcí veřejnosti, médií a názorů Kolegia, které soustředí a vyhodnocuje. Více informací na www.cenad.wz.cz
Exkluzivním výrobcem cen Ď 2001 až 2007 je známá karlovarská sklárna Moser. Každá cena Ď je tedy nejen symbol díků českým mecenášům, ale také současně nádherné rukodělné sklářské dílo, mající svoji uměleckou hodnotu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená