Oproti roku 2006 se nárůst čistého zisku zvýšil o 24,3 procenta, přičemž celková aktiva pod správou bank stoupla o 18 procent na 3,7 biliónu korun. Největší podíl na zisku mají tři největší banky: ČSOB, Česká spořitelna a Komerční banka.
Ačkoliv na českém trhu působí skoro čtyřicet bank, za trojicí zmíněných bankovních domů jde přes sedmdesát procent celkového zisku. Jako poslední z „velké trojky“ oznámila v pátek výsledky hospodaření za loňský rok Česká spořitelna (ČS). Banka s největším počtem klientů v zemi včera oznámila, že v roce 2007 meziročně zvýšila čistý zisky o 17 procent na 12,15 miliardy korun. ČSOB vydělala loni 10, 84 miliardy Kč, Komerční banka pak 11, 23 miliardy.
Velký problémem zůstávají poplatky za bankovní služby, které jsou neúměrně vysoké. Podle serveru Bankovnipoplatky.com zaplatili Češi za pouhé dva měsíce letošního roku bankám na poplatcích nejméně 5,4 miliardy korun.