FinExpert.e15.cz

Banky se perou o vyplácení evropských dotací

Česká spořitelna podruhé napadla výběrové řízení, které společně vyhrály HVB Bank a Česká pojišťovna.

V červnu loňského roku vyhlásilo Ministerstvo financí výběrové řízení na nového finančního manažera, který bude pro Ministerstvo financí ČR v letech 2007 až 2010 zprostředkovávat vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu. Jako nejlepší byl vyhodnocen společný návrh HVB Bank a České pojišťovny.

Konkurenční bance se nelíbí průběh výběrového řízení

Dosavadní správce výše uvedených finančních prostředků, Česká spořitelna, se však proti tomuto rozhodnutí v červenci 2006 odvolala a podala návrh na přezkoumání úkonů Ministerstva financí jako zadavatele k ÚOHS, který zahájil správní řízení. ÚOHS však správní řízení zastavil s vyjádřením, že nebylo shledáno žádné porušení zákona a potvrdil tak rozhodnutí Ministerstva financí o výběru vítězného uchazeče.

Česká spořitelna napadla rozhodnutí podruhé

Na základě rozkladu České spořitelny se začal antimonopolní úřad (ÚOHS) opět zabývat výsledky výběrového řízení na finančního manažera státu. ÚOHS přitom vydal k námitkám České spořitelny již jednou zamítavé stanovisko. Smlouva mezi Ministerstvem financí ČR a vítězem tendru byla již podepsána a je plněna.

Výherci se brání

Zástupci HVB Bank a České pojišťovny jsou přesvědčeni, že výběrové řízení bylo vypsáno správně, obě společnosti splnily řádně všechny podmínky a jsou tedy platným vítězem tohoto tendru. „Věříme, že ÚOHS opět řádně prověří všechny námitky. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme splnili všechny podmínky výběrového řízení a jsme tedy jeho právoplatným vítězem. Jsme připraveni poskytnout ÚOHS veškeré informace a potřebná data, která napomohou objektivně vyhodnotit oprávněnost námitek České spořitelny. Domníváme se, že tvrzení a námitky České spořitelny jsou ryze účelové, s cílem zrušit zadávací řízení,“ řekl Dušan Hladný, ředitel odboru korporátní klientely HVB Bank.

Vyplácení dotací není ohroženo

S ohledem na stávající situaci, kdy již byla podepsána smlouva s Ministerstvem financí a HVB Bank má již od 1. ledna 2007 vyplácet schválené dotace, vyvstává otázka, kam se mají obracet žadatelé o dotace, jichž se výplata dotací týká?

"V   tuto chvíli se pro nás nic nemění a prostřednictvím naší pobočkové sítě i obchodní sítě České pojišťovny nabízíme komplexní služby spojené s distribucí dotací. Smlouva s Ministerstvem financí ČR na zprostředkování vyplácení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu v letech 2007 až 2010, která byla podepsána v listopadu minulého roku, je platná a pro nás plně závazná. Našim klientům poskytujeme plnohodnotný servis a poradenství v problematice vyplácení dotací ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu, a pokud nás příjemci dotací požádají o výplatu schválených dotací, budeme postupovat dle podmínek uzavřené smlouvy, tj. dotace vyplatíme,“ sdělil Dušan Hladný.

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:no comment
hed
16. 1. 2007, 16:01
no comment
SZYslak
16. 1. 2007, 12:45
Re:Normálka
Petr
16. 1. 2007, 00:15
Normálka
Petr
16. 1. 2007, 00:14

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená