FinExpert.e15.cz

Bankovní poplatky: nejlepší příspěvky v diskuzi

Příspěvky, které jsou ze života. Skutečně se staly. Psali je klienti bank, kteří museli zaplatit nemalé poplatky. Co vás nejvíc štve? Jaký poplatek byl pro vás nejhorší?
Bankovní poplatky: nejlepší příspěvky v diskuzi

Absurdity a rarity, které stojí za to číst

Na serveru bankovnipoplatky.com, který provozuje Patrik Nacher, se můžete neustále připojovat do běžící diskuze na téma bankovních poplatků Vybrali jsme pro vás ty nejlepší příspěvky, které jste na tento server zaslali.

GE Money Bank

Přihlašuji do vaší ankety poplatek za účetní zpracování příchozí platby, který se platí v GE Money bank zároveň s poplatkem za příchozí platbu. Jedna příchozí platba je tak na výpise zpoplatněna dvěma položkami, přičemž ta druhá je označena jako „inkaso DB položky účetní“.  Protože žádné inkaso neplatím, ptala jsem se telefonicky v bance a bylo mi řečeno, že je to poplatek za účetní zpracování příchozí platby, který se platí zároveň s poplatkem za příchozí platbu. Tato odpověď mi již opravdu připadá jako z Absurdistánu... S pozdravem L. H.

Poštovní spořitelna

K hlasování o absurdní poplatek: vybíral jsem asi 100 000 Kč šekem v pobočce Postkonta v Lazarské ulici, Praha. Protože jsem potřeboval šek vystavit (neměl jsem vlastní), musel jsem až na tuto speciální větší pobočku. Zaplatil jsem nejen za šek a transakci, ale také asi 50 Kč za to, že si údajně telefonicky ověřili, že peníze mám na účtu této banky!!! Tohle je opravdu absurdní, platit i za to, že si banka sama zjišťuje, co mám na jejich účtu! J. M.

Česká spořitelna

1. Absurdní mi přišel poplatek v částce 95 Kč za výběr z bankomatu Komerční banky, jelikož jsem neměla dostupný bankomat České spořitelny, kde mám sporožirový účet. R. D.

2. Můj tip na nejabsurdnější poplatek, je poplatek 45 Kč, který si naúčtovala Česká spořitelna za hotovostní doplacení jistiny úvěru ve výši 27 Kč (úvěr údajně nelze doplatit jinak než hotovostí). S pozdravem K. S.

Komerční banka

1. Pobavila mne absurdita tohoto poplatku:

  • Úhrada: -258,55 CZK
  • Popis příkazce:  POPLATEK ZAHRANIČNÍ BANKY
  • Popis pro příjemce: NÍZKÁ ČÁSTKA PLATBY
  • Systémový popis: Platba na vrub vašeho účtu
  • AV pole: GBP 6/43.092

Zaplatil jsem svému partnerovi okolo 50 EUR. Bance se to zdá málo a tak si strhla... Honza

2. Nejabsurdnější poplatek: Komerční banka: Za složení 101 mincí po 0,50 Kč zaplatíte 100 Kč. Takže po připsání hodnoty mincí na účet máte na účtu o 49,50 Kč méně. Mám s tím obrovské zkušenosti, protože již jedenáct let tržím převážně kovové mince. Jsem na to ochoten uzavřít sázku, ale je to dle oficiálního sazebníku KB. Počet mincí při vkladu nad 100 ks je zpoplatňován 1% ze skládané částky, nejméně však 100 Kč. O. K.

3. Při volání na expresní linku KB jsem si na třetí pokus nevzpomněl na svůj PIN, protože jsem linku využíval jen výjimečně, když bylo internetové bankovnictví bez spojení. Bez předchozího varování, a aniž bych o to měl zájem, generovali mi nový PIN a strhli z účtu vysoký poplatek. Přitom původní PIN jsem měl na tajném místě, kam jsem nemohl nahlédnout během telefonování, ale chvíli poté. Chápu, že je to bezpečnostní procedura, ale zákeřná a drahá. Expresní linku jsem zrušil. Přeji hodně zdaru vaší anketě. S pozdravem P. F.

eBanka  

Můj asi nejabsurdnější bankovní poplatek byl, když jsem si přečetl na výpise, že jsem  dostal kladný měsíční úrok od banky 0,04 haléřů. To je samotné už fakticky k smíchu, ale ještě absurdnější na tom bylo to, že mi za tuto směšnou transakci strhli 3,90 Kč :))). To už jsem myslel, že to pošlu do Občanského Juda :)). No jo, na naše banky nemá ani slavná JÚESEJ!! R. L. 

Československá obchodní banka

Nejabsurdnější bankovní poplatek: Banka ČSOB a.s., Praha 10. Chtěla jsem si složit na svůj osobní účet v ČSOB mince v celkové hodnotě cca 250 Kč, mince byly v hodnotách pouze 10 a 20 Kč, takže se jednalo o nějakých 20 ks mincí. Pracovnice u přepážky mne upozornila, že mají právo si napočítat za každých započatých 15 minut počítání mincí poplatek 150 Kč. Moje reakce byla, že si raději mince vezmu zpět a naproti přes ulici u řezníka si koupím půl kila svíčkové. Pracovnice se „obměkčila“ a poplatek mi „pro tentokrát“ odpustila. Zdraví I. H.

Tip, jak se pomstít nepříteli

V práci v jednom oddělení byl jeden neoblíbený jedinec. Měl účet u banky, která účtovala 6 Kč za příchozí platbu. 10 lidí se jednou domluvilo, že tomu klukovi pošlou každý 100 (slovy sto) plateb po jedné koruně. Každého ta sranda přišla na cca 400 - 700 Kč. Nicméně neoblíbenci přišlo 1 000 plateb po koruně. Získal 1 000 Kč, ale na poplatcích mu banka strhla 6 000 Kč. Chudák postižený si stěžoval u banky, reklamoval, argumentoval, že nemůže ovlivnit příchozí platby, ale banku to neobměkčilo. Stržených 6 000 za poplatky mu nevrátilo. Fikce? Věřte nebo ne, tohle se může stát i vám. Stačí jen rozčílit pár lidí okolo vás a pak stačí ochota utratit pár set na takovýto žertík. P. F. (redakčně upraveno)

Další článek


 

Související články


celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Ještě byste mohli
Jarmila
19. 1. 2006, 10:51
chybička
tajnej
19. 1. 2006, 10:24

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená