Česká spořitelna označila Ministerstvo financí za hazardéra. Podle ČS je Česká republika je zřejmě jedinou demokracií na světě, kde ministerstvo financí hazarduje s důvěryhodností v bankovní sektor. ČS se domnívá, že o tom svědčí prohlášení Ministerstva financí ČR ze včerejšího dne, která "na základě nepodložených tvrzení z velké části podrývají důvěryhodnost bank." Bance tak není zřejmé, z čeho vychází čtvrteční tvrzení náměstka ministra financí Tomáše Prouzy o snižování poptávky klientů po moderních službách a o pošramocené pověsti bank.
Banka uvádí, že nezaznamenala pokles poptávky po svých službách, které naopak zaznamenávají každoročně doložitelný růst počtu klientů v řádech procent či dokonce desítek procent, za 1. čtvrtletí 2005 ji tak přibylo přes 10 000 sporožirových účtů.
Jak uvádí Ladislava Hadravová z oddělení firemní komunikace ČS, "Česká spořitelna vítá avizovaný začátek diskuse bankovního sektoru, zástupců spotřebitelů a regulátorů. Záměr učinit bankovnictví transparentnějším a posílit práva klientů deklarovala Česká spořitelna již 2. června 2005. Sama také vyzvala Ministerstvo financí ČR k tomu, aby učinilo kroky k zahájení odborné debaty pod vedením ministerstva a za účasti zástupců bank, klientských skupin, Antimonopolního úřadu, případně i Finančního arbitra. Antimonopolní úřad však následně prohlásil, že jakékoli společné jednání bank může vnímat jako porušení Zákona o hospodářské soutěži. Tím si sám stát vytvořil začarovaný kruh. Jedinou cestou ven a úkolem Ministerstva financí ČR tedy je přivést ke společnému jednacímu stolu i Antimonopolní úřad. Jak jinak chce Ministerstvo financí ČR dosáhnout debaty mezi bankami a zároveň všechny zúčastněné nevystavit riziku nepříjemností ze strany Antimonopolního úřadu?"
"