FinExpert.e15.cz

Bankou roku 2006 je Česká spořitelna

Během včerejšího slavnostního večera MasterCard Banka roku 2006 byli vyhlášení vítězové osmi kategorií.
Bankou roku 2006 je Česká spořitelna

Slavnostní večer MasterCard Banka roku 2006 se konal včera večer ve večerních hodinách v kostele sv. Anny v Praze. Redakce časopisu Osobní finance a finančního serveru FinExpert.cz byla přítomna na vyhlášení výsledků, kde vedle Banky roku a Bankéře roku bylo vyhlášeno i osm vítězů následujících kategorií:

  1. Nedůvěryhodnější banka roku
  2. Nejdynamičtější banka roku
  3. Hypotéka roku
  4. Účet roku
  5. Penzijní fond roku
  6. Pojišťovna roku
  7. Životní pojištění roku
  8. Stavební spořitelna roku.

Hlavní cenu ocenění MasterCard Banka roku 2006 získala Česká spořitelna, která po dvou letech znovu obhájila své vítězství v hlavní kategorii. Druhé místo obsadila Komerční banka. Třetí místo získala ČSOB. Titul Bankéř roku 2006 získal stejně jako v loňském roce generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny John James Stack. Na ocenění Bankéř roku bylo nominováno 16 bankéřů, vrcholných představitelů bank nominovaných v hlavní kategorii. Porotou byli sami nominovaní bankéři, kteří volili vítěze ze svého středu.

Jan Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Polsko, na večeru uvedl, že "ocenění MasterCard Banka roku představuje pro český bankovní trh příležitost, kdy jednotlivé banky a finanční instituce dostanou zpětnou vazbu za své celoroční úsilí. Ocenění však není přínosem pouze pro finanční ústavy, ale především pro jejich klienty. K těm se prostřednictvím MasterCard Banky roku dostává objektivní zhodnocení kvality poskytovaných finančních produktů a služeb."

Hodnotící porota byla složena z nezávislých odborníků

Odborná porota hlasovala v osmi z deseti kategorií. Členy poroty byli odborníci z oblasti financí, politické a akademické sféry, novináři a zástupci předních korporací v České republice. Zpracování výsledků ocenění probíhalo pod dohledem notářky JUDr. Aleny Procházkové. Různý typ porotců-klientů bank je účelem soutěže. Je totiž pravděpodobné, že zkušenosti manažera, vysokoškolského profesora či předsedy vlády s českými bankami budou odlišné. Právě o rozmanité pohledy na české banky šlo především a díky této rozmanitosti odrážejí výsledky ocenění Banka roku stav českého finančnictví velmi věrně.

Partnerem kategorie Nejdynamičtější banka roku 2006 byla tradičně společnost                Ernst  & Young.  „Skokanem“ roku byla zvolena Raiffeisenbank. Na druhém místě se umístila GE Money Bank a třetí příčka patřila Citibank. Titul Nejdynamičtější banka roku není synonymem pro banku s nejvyšším počtem nových zákazníků. Dynamická banka se odlišuje soustavnými inovacemi produktů a zlepšováním služeb poskytujících klientům. To jí přináší nové klienty, a co je neméně důležité, pomáhá jí to udržet si stávající zákazníky.

Česká spořitelna vyhrála i u veřejnosti

Veřejnost hlasovala v kategorii Nejdůvěryhodnější banku roku 2006. Titul a pozici nejdůvěryhodnější banky na českém trhu získala rovněž Česká spořitelna. Partnerem kategorie se v letošním roce stala společnost Capgemini Czech Republic. Úspěch České spořitelny v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2006 je o to cennější, že jde o jedinou kategorii, ve které rozhoduje o vítězi široká veřejnost. Lze tak bez nadsázky tvrdit, že výsledky hlasování prokazují spokojenost klientů České spořitelny. Na druhém místě se umístila eBanka a třetí pak byla GE Money Bank.

V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2006 hlasovalo prostřednictvím SMS a internetu celkem 24 585 lidí.

Soutěž Banka roku má pomoci ukázat na kvalitu

Cílem ocenění je ohodnotit kvalitu služeb a produktů bankovních domů, stavebních spořitelen a penzijních fondů působících na českém trhu. Nad oceněním MasterCard Banka roku 2006  převzalo záštitu Ministerstvo financí České republiky a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Organizátorem ocenění MasterCard Banka roku 2006 je společnost Fincentrum Media, generálním partnerem společnost MasterCard Europe, vedoucí platební systém stojící za značkami platebních karet MasterCard, Maestro a Cirrus. Partnerem ocenění je společnost Ernst & Young. Odborné partnerství převzala pro rok 2006 společnost Capgemini Czech Republic, která se podílí na odborné přípravě podkladů pro porotu.

Další kapitola
 

celkem 70 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:výběr
jar
28. 11. 2006, 11:39
hehe
Steve
1. 11. 2006, 10:23
Re:výběr
Ivo
28. 10. 2006, 19:20
Re:Spokojenost
Udiv
27. 10. 2006, 14:05
Re:Spokojenost
Rudidlo
27. 10. 2006, 11:06

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená