FinExpert.e15.cz

Bankou roku 2004 se stala Komerční banka

Včera byly vyhlášeny výsledky třetího ročníku ankety MasterCard Banka roku. Hlavní cenu Banka roku 2004 získala Komerční banka, která poprvé v tříleté historii ocenění vystřídala na první pozici Českou spořitelnu. Ta skončila druhá; třetí místo udělila nezávislá třísetčlenná odborná porota HVB Bank Czech Republic.

Kromě hlavní kategorie bylo vedle Banky roku vyhlášeno i osm vítězů následujících kategorií: Nejdůvěryhodnější banka roku, Nejdynamičtější banka roku, Hypotéka roku, Penzijní fond roku, Pojišťovna roku, Přímé bankovnictví roku, Stavební spořitelna roku a Životní pojištění roku.

Veřejnost, která volila Nejdůvěryhodnější banku roku 2004, ocenila tímto titulem Českou spořitelnu. Na dalších pozicích se v hlasování umístila Komerční banka a Československá obchodní banka. V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku letos hlasovalo celkem 37 728 spotřebitelů.

Odborná porota zároveň rozhodla o vítězích dalších sedmi kategorií:

  • Nejdynamičtější bankou roku 2004 byla zvolena eBanka, následována HVB Bank Czech Republic a Živnostenskou bankou.
  • V kategorii Hypotéka roku 2004 zvítězila Česká spořitelna. Za ní se rozhodnutím odborné poroty umístila Českomoravská hypoteční banka následovaná HVB Bank Czech Republic.
  • Penzijním fondem roku 2004 byl vyhlášen Credit Suisse Life & Pensions Penzijní Fond. Na dalších místech se umístil ING Penzijní fond a dále Penzijní fond Komerční banky.
  • Pojišťovnou roku 2004 byla zvolena Česká pojišťovna, následovaná pojišťovnami Kooperativa a Allianz.
  • Titul Přímé bankovnictví roku 2004 obdržela eBanka, druhé místo odborná porota udělila České spořitelně. Na třetím místě se umístila Komerční banka.
  • Stavební spořitelnou roku 2004 se stala Českomoravská stavební spořitelna, následovaná stejně jako v loňském roce Stavební spořitelnou České spořitelny a Všeobecnou stavební spořitelnou Komerční banky.
  • Ocenění Životní pojištění roku 2004 získala Nationale-Nederlanden životní pojišťovna a její Dočasné rizikové životní pojištění. Na dalších místech se umístilo Životní pojištění Sluníčko České pojišťovny a Credit Suisse Life & Pensions Pojišťovna s Investičním životním pojištěním Garant.

Ocenění MasterCard Banka roku 2004 proběhlo pod záštitou Ministerstva financí ČR  a Ministerstva pro místní rozvoj.
Organizátorem ocenění MasterCard Banka roku 2004 je společnost Fincentrum, generálním partnerem již potřetí zůstává společnost MasterCard Europe. Pozici hlavního partnera pak zaujala stejně jako v loňském roce telekomunikační společnost Contactel a partnerem ocenění se stala i letos poradenská společnost Ernst & Young.  Novým partnerem se v letošním roce stala společnost Capgemini, poradenská společnost v oblasti technologií a outsourcingu.

Zdroj: Ogilvy PR

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená