FinExpert.e15.cz

Banka pro náročné investory Commerzbank

Logo založené na symbolice větru a slunce prezentuje otevřenou banku s rozmanitým rozsahem zákaznických služeb.
Banka pro náročné investory Commerzbank

Kořeny Commerzbank sahají do roku 1870, kdy obchodníci v německém Hamburku založili Commerz und Discont Bank. V roce 1920 následovalo sloučení s Mitteldeutsche Privat-bank a o dvanáct let později s Barmer bank-Verein Hinsberg, Fischer a Co. Současný název Commerzbank Aktiengesellschaft používá banka od roku 1940.

Její sídlo se nachází ve Frankfurtu nad Mohanem. Má přibližně 780 poboček v Německu a v dalších významných finančních centrech světa. Commerzbank je druhou největší bankou v Německu a patří mezi 50 největších finančních institucí na světě. Může se pochlubit více jak 70 pobočkami, reprezentacemi, dceřinými a holdingovými společnostmi v 43 státech celého světa. Commerzbank je známá i díky svému monumentálnímu sídlu ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 1991 začaly práce na její nové budově a dnes se může vzniklý mrakodrap pyšnit coby nejvyšší stavba v Evropě.

Nevšední je i přístup Commerzbank ke svým zaměstnancům, kteří navíc patří mezi velmi loajální. V Německu zavedla v roce 1998 částečnou práci z domu – Teilarbeit. Od této doby rovněž umožňuje postupný přechod do důchodu, a to snižováním úvazků zaměstnancům/kyním starším 55 let a eventuálně i odchod do předčasného důchodu osobám starším 60 let, přičemž všem svým lidem přispívá na důchodové pojištění.

V České republice působí od roku 1992. V Praze má jedinou pobočku, v Brně expozituru a od roku 2001 najdeme její kancelář také v Ostravě. V letošním roce rozšířila svou síť také o kanceláře v Plzni a Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že Commerzbank není dceřinou společností německého finančního ústavu, jak je tomu u většiny našich bank, nýbrž přímou pobočkou, vztahují se na její činnost jak české, tak německé zákony. To znamená, že na banku se vztahuje i německý zákon o pojištění bankovním vkladů (90 % v jakékoliv měně, nejvýše však do 20 000 Eur).

V České republice nejde o banku, která by si dělala ambice být jedním z hráčů o drobné klienty, jak je tomu například v Německu. Nabízí sice celé spektrum obvyklých bankovních služeb: vede běžné účty, vydává zlaté platební karty MasterCard, provádí běžný tuzemský a zahraniční platební styk, používá i internetové bankovnictví zabezpečené klientským certifikátem, umí poskytnout nestandardní úvěry i hypotéky. Platební styk a služby s ním spojené však nejsou prioritou Commerzbank – jde jen o doplněk. Těžiště nabídky pro privátní klienty se koncentruje zejména do oblasti investičního poradenství a správy majetku, tedy asset managementu. Jinými slovy, nejde o banku pro střadatele, ale pro skutečné investory. Počáteční kapitál pro investování by neměl být nižší než 30 000 euro, a proto je při otevření účtu podmínkou vklad v minimální výši 1 milionu korun, resp. ekvivalent v cizí měně. Vysokou kvalitu banky dokládá 99% podíl standardních úvěrů na celém úvěrovém portfoliu.

Velmi silná je Commerzbank v oblasti korporátního bankovnictví – nemálo syndikovaných úvěrů proudilo právě přes ni. Mezi know-how Commerzbank patří obchodování s cennými papíry na zahraničních trzích přímo z České republiky prostřednictvím centrály ve Frankfurtu nebo pobočky v Londýně. Samozřejmostí je pak stálý servis bankovního poradce, který je připraven ke klientovi přijet kdykoliv v době, jež mu vyhovuje. Kvalita bankovních poradců Coommerzbank je stěží měřitelná s kvalitou takzvaných osobních bankéřů jiných bank. Commerzbank si na osobních vztazích a silné důvěře velmi zakládá a podobně vypadá i vztah klienta banky a poradce.

  

 

  

Další článek


 

Související články


celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

A co dále?
jaromir
20. 10. 2007, 14:25

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená