FinExpert.e15.cz

BANK AUSTRIA CREDITANSTALT: Soutěž novinářů začíná

V letošním roce bude opět udělena společná novinářská cena Austria Press Agency a Bank Austria Creditanstalt „Psaní pro střední a východní Evropu – Writing for CEE“.

Již po čtvrté vyhlašuje Bank Austria Creditanstalt (BA-CA), člen UniCredit Group, společně s rakouskou tiskovou agenturou APA (Austria Press Agency) novinářskou soutěž „Psaní pro střední a východní Evropu“. Příspěvky do soutěže mohou přihlašovat novináři že střední a východní Evropy (CEE) a také z jihovýchodní Evropy. Cena je dotována částkou 5.000 euro.

Novináři mohou své příspěvky – publikované v období 1. 8. 2006 až 31. 7. 2007 – zasílat nejpozději do 31. 7. 2007. Do soutěže lze rovněž předkládat přepisy příspěvků uveřejněných v rozhlasu, televizi či online médiích. Vítěz ceny bude vyhlášen na slavnostním večeru, který se bude konat v listopadu 2006 ve Vídni.
 
Tato cena, poprvé udělená v roce 2004, byla založena na podporu fundované žurnalistické debaty o otázkách souvisejících s evropskou integrací. Organizátoři zdůrazňují,  že se v jejím případě nejedná o cenu EU, ale spíše “evropskou cenou s obzvláštním přihlédnutím k zemím střední a východní Evropy (tzv. CEE) a jihovýchodní Evropy.” Soutěže se mohou také zúčastnit novináři z Pobaltí, Ukrajiny, Běloruska a Moldávie.

Členy mezinárodní poroty letos jsou Jiří Pehe, bývalý poradce českého exprezidenta Václava Havla, slovenský publicista Michael Berko, slovinský autor Jože Hudezček, polský novinář Igor Janke, maďarská rozhlasová publicistka Júlia Váradiová, tisková mluvčí BA-CA pro střední a východní Evropu Ildiko Füredi-Kolariková, a vedoucí zahraničního odd. agentury APA Ambros Kindel.

V roce 2006 byla cena udělena bosenskému novináři Šefiki Dautbegovićovi. Porotu zaujal jeho ironický popis hledání cesty z bosenského hlavního města Sarajeva do Evropy. Dautbegović se narodil v roce 1948 v bosenském Prozoru a od roku 1973 píše pro sarajevský deník Oslobodjenje. V předcházejícím roce cenu „Psaní pro střední a východní Evropu“ získala bulharská novinářka Diana Ivanova.

Požadavky na překlad příspěvků: článek ve svém původním jazyce, doprovozený překladem do angličtiny a životopisem autora. Podrobné informace a formulář přihlášky pro účast na soutěži „Psaní pro střední a východní Evropu” jsou k dispozici na webu. Články je nutné posílat na emailovou adresu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená