FinExpert.e15.cz

AXA: Žáci chtějí bezpečnější cesty do školy

Žáci z liberecké Základní školy na Perštýně dnes předali zástupcům města, policie a dopravnímu odborníkovi mapu s vyznačenými nebezpečnými místy. Na jejím základě vznikne dopravní studie a opatření na zvýšení bezpečnosti v okolí školy. ZŠ Na Perštýně tak ukončila první část projektu Na zelenou, který představila Nadace Partnerství společně s finanční skupinou AXA.

„Základní školu Na Perštýně jsme pro projekt Na zelenou vybrali společně s dalšími třemi školami cíleně. Od příštího roku již budou moci žádat o podporu v otevřeném grantovém kole všechny školy v České republice, zejména pak školy základní a střední, kde jsou děti vzhledem ke svému věku nejvíce ohrožené,“ uvedl Radek Patrný z Nadace Partnerství.

„Jsme velice rádi, že se můžeme na tomto projektu podílet, protože se domníváme, že zdraví a životy dětí jsou vždy na prvním místě. Věříme, že prostřednictvím projektu Na zelenou se nám podaří zlepšit bilanci úmrtí dětí na následky dopravních nehod,“ říká ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA Marek Zeman.

Žáci nejprve zakreslili do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy a vyznačili místa, která považovali za nebezpečná. Poté s pomocí dospělých vytvořili souhrnnou mapu okolí školy se všemi rizikovými místy a u některých z nich navrhli i svá řešení. Právě tuto školní mapu dnes předali zástupcům města, policie a dopravnímu odborníkovi, který na jejím základě zpracuje studii dopravního řešení. Návrhy, jak zvýšit bezpečnost v okolí školy, se poté bude zabývat odbor dopravy, policie a zastupitelstvo, které by mělo na konkrétní řešení uvolnit prostředky z městského rozpočtu.

„Drtivá většina žáků zmínila ve své mapce křižovatku ulic Plátenická a U Domoviny. Je to nepřehledné místo, kde chybí chodník i přechod pro chodce a děti proto přecházejí kde se dá. Dopravní studie však bude zahrnovat i plánovanou výstavbu v blízkosti školy, která pravděpodobně přinese i vyšší provoz,“ popsal rizika ředitel ZŠ Na Perštýně Jiří Paclt. Žáci navíc chtějí, aby se nevyužívaná kůlna v areálu školy přestavěla na přístřešek pro kola, která by zde mohli bezpečně ukládat.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená