FinExpert.e15.cz

AXA: Světluška to není pouze Kavárna Potmě

Také díky přispění finanční skupiny AXA mohou v rámci dlouhodobého projektu Světluška, jehož je AXA generálním partnerem, probíhat celoroční kurzy s názvem Plaváček určené pro děti s kombinovaným postižením.

Již tradiční soustředění malých „vodníčků“, se v průběhu října uskutečnilo tentokrát v Černém dole. Pobytu se účastnily rodiny s kombinovaně postiženými dětmi z celé ČR, které v průběhu roku navštěvují kurzy Plaváčka ve svém bydlišti. Nechyběla ani patronka projektu Světluška, Aneta Langerová.

„Spojení finanční skupiny AXA a projektu Světluška se již stalo tradicí a my jsme rádi, že můžeme pomáhat dobré věci nejen finančně, ale i osobně, jak tomu bylo například v letošním roce v rámci projektu AXA Pomáháme srdcem, kdy naši zaměstnanci osobně pomáhali při stavbě Kavárny POTMĚ a v době jejího provozu. Stejně tak pozitivně vnímáme i další projekty, které jsou v rámci Světlušky podporovány,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Světluška již pět let podporuje projekt Plaváček pro kombinovaně postižené děti, které se ve vodě učí rozvíjet psychomotorické funkce.

Pro nevidomé děti znamenají první krůčky do života vstup do neznáma. Poznávání je ukryto jen v dotecích dlaní a ve zvucích, které k nim dolétnou. Cizota okolního světa, jim nahání strach. To se však změní, ponoří-li se pod hladinu. Náhle jim vytanou chvíle, které prožívaly v bezpečí pod srdcem své matky.

V rámci soustředění malých vodníčků probíhají i další rozvíjející činnosti, např. arteterapie a muzikoterapie.Náruč a láska rodičů je pro zdravý vývoj dítěte to nejdůležitější. U dětí s postižením to platí dvojnásob. Rodiče si na těchto kurzech vyměňují zkušenosti a také načerpají nové síly pro svou nepřetržitou a náročnou péči o dítě s vážným postižením.

„Projekt Plaváček by nemohl vniknout, kdyby jej Světluška nepodpořila již v jeho samotném zárodku. Není obvyklé, že se nadace zasadí za zcela nový projekt. Jsem rád, že tomu tak bylo. Projekt Plaváček úspěšně funguje pátým rokem a pro rodiny, které se snaží poskytnout svému nemocnému dítěti tu nejlepší péči, je to obrovská pomoc,“ uvedl Zbyněk Janečka, koordinátor projektu Plaváček.

Světluška s pomocí finanční skupiny Axa poskytla na projekt Plaváček již celkem 1 013 000 korun.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená