FinExpert.e15.cz

AXA: Skupina AXA získává přední mexickou pojišťovací společnost ING Seguros

Skupina AXA dosáhla dohody se společností ING, týkající se nabytí 100 % akcií mexické pojišťovací společnosti ING Seguros za 1,5 miliardy USD (cca 1 miliardu EUR).

Společnost ING Seguros je třetí největší mexická pojišťovna (celkový podíl na trhu 12 %, 5,5 milionu klientů) s vedoucí pozicí na klíčových trzích, jako jsou pojištění motorových vozidel (druhý největší aktér s podílem na trhu 17 %) a zdravotní pojištění (rovněž druhý největší aktér s podílem na trhu 19 %). ING Seguros je aktivní také na trhu s životním pojištění, kde má podíl na trhu 6 %. ING Seguros vlastní rozsáhlou distribuční síť 7500 agentů, z čehož 1500 je specializovaných na životní pojištění.

Očekává se, že v roce 2007 ING Seguros dosáhne celkových výnosů ve výši 1,9 miliardy USD, combined ratio cca 105 %, nulového hospodářského výsledku a vlastního kapitálu přibližně 0,9 miliardy USD. Výnosy společnosti byly během posledních let relativně stabilní - postupně ustupovala od některých rozsáhlých nevýnosných obchodů v oblasti neživotního pojištění, přičemž v oblasti pojištění motorových vozidel se podmínky zmírňovaly.

Skupina AXA má v úmyslu urychlit a dokončit zahájený obrat ING Seguros poskytnutím zkušeného managementu a působením globální platformy a odborných znalostí skupiny, zejména v oblasti IT
a zajištění. Po dokončení transakce bude ING Seguros součástí středomořského regionu skupiny AXA a získá prospěch z jejího know-how v oblasti uzavírání pojištění, projednávání pojistných nároků, segmentace klientů, služeb a řízení značky.

Propojení silné franšízy ING Seguros a odborných znalostí skupiny AXA by mělo ING Seguros zajistit postavení, ve kterém by mohla využít silného potenciálu růstu mexického trhu, lepšího cenového prostředí a vývoje málo rozvinutých segmentů (např. pojištění domácností), při současném rozšiřování svého sortimentu produktů zejména v oblasti spoření.

"Tato akvizice nám za atraktivních podmínek poskytuje vedoucí pozici na dynamicky se vyvíjejícím trhu, protože věříme, že můžeme použít naše know-how k obnovení růstu a ziskovosti společnosti ING Seguros", řekl Henri de Castries, předseda představenstva skupiny AXA. "Společně s našimi nedávnými transakcemi v Asii, východní Evropě a středomoří posiluje franšíza společnosti ING Seguros na mexickém trhu růstový profil skupiny AXA a přispívá k našemu plánu Ambice 2012 i k budoucnosti po něm."

Skupina AXA bude transakci financovat pomocí vnitřních zdrojů. Dokončení transakce podléhá obvyklým regulačním schválením a jeho uskutečnění se očekává v průběhu roku 2008.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená