FinExpert.e15.cz

AXA: Pomáháme srdcem, a to nejen v České republice

Zaměstnanci finanční skupiny AXA budou 20. a 21. června po celém světě pomáhat potřebným lidem. V České republice je projekt pojmenován AXA Pomáháme srdcem. V rámci něj podpoří více než 30 českých zaměstnanců projekt Světluška. Připojí se tak k iniciativě finanční skupiny AXA, která již od roku 1991 každé čtyři roky vybízí své zaměstnance po celém světě k pomoci potřebným. Naposled se do této globálně koordinované akce v roce 2004 zapojilo až 17 000 dobrovolníků z řad zaměstnanců finanční skupiny AXA do dobrovolnických aktivit ve více než 2 500 projektech po celém světě.

AXA je společensky zodpovědnou společností, která dobročinnou a filantropickou činnost podporuje dlouhodobě. Téměř v každé zemi podporuje AXA nějaký projekt, ať už z oblasti komunitní, sociální či kulturní pomoci. Od roku 1991 jsou aktivity jednotlivých zemí koordinovány do jedné společné globální aktivity. „Iniciativa AXA Pomáháme srdcem se již stala nedílnou součástí DNA skupiny AXA. Více než 17 000 zapojených dobrovolníků v roce 2004 je důkazem toho, že naši zaměstnanci jsou schopni a ochotni zapojit svoje síly a volný čas pro dobrou věc,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva finanční skupiny AXA.

Zaměstnanci skupiny AXA v České republice dostali letos poprvé nabídku zapojit se do této společné aktivity. Budou se podílet na aktivitách na projektu Světluška, který AXA již třetím rokem finančně podporuje. „Naši zaměstnanci projekt Světluška již dobře znají. Loni dokonce ve speciální sbírce na našich pobočkách podpořili Světlušku více než 20 000 korunami. K dobrovolnické činnosti se nám letos přihlásilo více než 30 zaměstnanců. Těší mě, že naši lidé chtějí pomáhat dobré věci a že mají srdce na správném místě,“ říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA v ČR a SR.

Zaměstnanci v České republice pomohou při stavbě jedinečné kavárny POTMĚ, ve které nápojei obsluhu zajišťují nevidomí. Kavárna, ve které je úplná tma, dává navíc všem návštěvníkům možnost vyzkoušet si, jaké to je, žít celý život ve tmě. Letos vyroste v Praze na Ovocném trhu, a to na dobu tří týdnů ve druhé půlce června již podruhé.

Před samotným zahájením projektu zaměstnanci absolvují speciální školení. Pro zaměstnance finanční skupiny AXA ji při příležitosti iniciativy AXA Pomáháme srdcem uspořádalo sdružení Okamžik, které se zabývá podporou nejen nevidomých. „Školení má teoretickou i praktickou část. Během praktické části si mohou zaměstnanci vyzkoušet, jak pocit nevidomého člověka, taki odpovědnost člověka, který nevidomému asistuje například při přecházení vozovky nebo při chůzi do schodů a ze schodů. Domnívám se, že je to jedinečná příležitost, jak si uvědomit, že i malá pomoc někdy znamená hodně,“ uzavírá Marek Zeman.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená