FinExpert.e15.cz

AXA: Polovina francouzských firem plánuje snižování emisí uhlíku

AXA Group oznámila výsledky průzkumu Carbon Disclosure Project France, jehož je partnerem.

Z výsledků vyplývá, že již 49 % firem ve Francii vyvíjí plány na snížení emisí skleníkových plynů. Průzkum hodnotil, jak se přední francouzské společnosti staví k výzvám, které souvisejí se změnami klimatu a jak jsou schopny snižovat svoje emise skleníkových plynů. Cílem je zvýšit úroveň a kvalitu informovanosti investorů a usnadnit jim tak rozhodování o investicích.

Návratnost odpovědí v rámci průzkumu letos dosáhla 63 % ze 120 největších francouzských společností. V sektoru s nízkou produkcí skleníkových plynů odpovědělo 58 % firem, od společností s vysokými emisemi se vrátilo dokonce 76 % dotazníků. Odpovědi firem s vysokými emisemi jsou však obecně méně transparentní. Podle indexu transparentnosti CDLI (Carbon Disclosure Leadership Index) není mezi první čtyřkou, která dosáhla hodnocení přes 80 %, ani jeden z intenzivních producentů emisí. Naopak odpovědi skupiny AXA byly vyhodnoceny jako jedny z nejvíce transparentních a podle CDLI se AXA umístila na třetím místě.

Z průzkumu CDP vyplynulo, že stále více společností zpracovává plány na snižování emisí skleníkových plynů. V letošním roce vzrostl jejich podíl na 49 %, což je o 12 % více než v roce minulém. Časový horizont těchto plánů je však obvykle krátkodobý. Jen osm firem si stanovilo plán na snižování emisí s dobou přesahující rok 2012.

Roste rovněž počet firem rozeznávajících obchodní příležitosti a rizika spojená se změnami klimatu. Alespoň jeden druh takových obchodních příležitostí letos zaznamenalo 95 % firem, loni to bylo jen 82 %. Alespoň jeden druh rizika rozeznalo 97 % firem, což potvrzuje trvalý nárůst povědomí o riziku (79 % v roce 2007 a 57 % v roce 2006). Nejčastěji byla identifikována rizika a příležitosti, které souvisí s fyzickými dopady klimatických změn.

V letošním ročníku CDP došlo k významnému zlepšení návratnosti otázek přímo se dotýkajících objemu emisí uhlíku. Většina firem uvedla kvantitativní údaje, které vycházeli z Protokolu o skleníkových plynech: 68 % u přímých emisí, 59 % u nepřímých emisí souvisejících s odběrem elektřiny a tepla, a jen 39 % u emisí, které jsou obtížně měřitelné, např. v dodavatelském řetězci.

Skupina AXA podporuje Carbon Diclosure Project (CDP) od jeho zahájení v roce 2002. Od roku 2006 je AXA partnerem francouzské větve CDP a podílí se na produkci výsledné publikace a zveřejňování výsledků průzkumu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená